Sława – atrakcje. Park miejski, Jezioro Sławskie, punkt widokowy „Ptasi Raj”

Sława to miasteczko znajdujące się w województwie lubuskim 45 kilometrów od Zielonej Góry. Położone jest nad Jeziorem Sławskim – największym jeziorem w woj. lubuskim. Cieszy się sporą popularnością wśród miłośników aktywności na wodzie, a także tych, którzy chcą w spokoju odpocząć. W miasteczku znajduje się bardzo urokliwy park miejski, do którego polecamy zajrzeć. Gdy będziesz na miejscu, to zobaczysz drzewa obrośnięte bluszczem. Kiepsko wygląda jednak pałac, który stoi i niszczeje.

Sława - atrakcje

Jak dojechać do Sławy?

Z Zielonej Góry do Sławy dojedziesz w ciągu 45 minut. Musisz jechać na Droszków, Zabór, Konotop oraz Lubiatów. Po drodze w miejscowości Święte warto zobaczyć wieżę widokową Joanna. Miasto znajduje się blisko granicy z woj. wielkopolskim, dlatego chętnie odwiedzają je mieszkańcy Leszna oraz Poznania (zobacz ciekawe miejsca w Poznaniu). Dojazd z Poznania zajmuje około 1 godzinę i 30 minut.

Parking w Sławie – gdzie zatrzymać samochód?

Bezpłatny parking znajduje się przy ulicy Głogowskiej. Można tam zatrzymać samochód, a park miejski zlokalizowany jest tuż obok. Tak samo blisko jest Rynek i do zobaczenia kościół pw. Miłosierdzia Bożego.

  • Współrzędne parkingu: 51.8766, 16.0716.

Park miejski

Na samym początku polecamy wybrać się do parku miejskiego. Znajduje się tam największe skupisko bluszczu w zachodniej Polsce. Spacer trochę Ci zajmie, ponieważ to jeden z większych parków w woj. lubuskim. Jego powierzchnia to około 45 hektarów. Są tam ławeczki, tężnia solankowa, plaża miejska oraz restauracje i kawiarnie.

Sława - atrakcje
Sława - atrakcje
Sława - atrakcje
Sława - atrakcje
przewodnik
Sława - atrakcje
Sława - atrakcje

Kościoły w Sławie

W Sławie znajduje się kościół pod wezwaniem św. Michała Archanioła (bliżej parku) oraz kościół pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. Ten drugi znajduje się w Rynku. Świątynię wzniesiono na przełomie 1834 i 1836 roku, jako zbór ewangelicki. W środku można zobaczyć między innymi drewnianą rzeźbę Chrystusa Miłosiernego.

Kościoły w Sławie

Jezioro Sławskie

Jezioro Sławskie należy do tych popularniejszych w woj. lubuskim. Przybywają tam turyści z różnych części Polski. My się nie dziwimy. Krajobrazy są malownicze, widoki piękne, a infrastruktura zachęca do aktywności na wodzie. Nad jeziorem funkcjonują strzeżone przez WOPR kąpieliska. Jest zjeżdżalnia wodna i wypożyczalnia sprzętu. Co więcej, można wybrać się na rejs statkiem po Jeziorze Sławskim. Rozpoczyna się tam szlak kajakowy zwany „Lubuskim Szlakiem Wodnym”. Często organizowane są tam różne imprezy. O każdej porze roku można tam wybrać się na szlaki turystyczne tuż przy wodzie.

Jezioro Sławskie
Jezioro Sławskie
Jezioro Sławskie

Punkt widokowy „Ptasi Raj”

Nad jeziorem znajduje się punkt widokowy „Ptasi Raj”. Tuż przy drodze jest bezpłatny parking leśny, a kilkadziesiąt metrów dalej drewniana platforma widokowa oraz drewniane pomosty tuż nad wodą. Obok znajduje się leśne pole biwakowe „Sosenka”. Z punktu widokowego można zobaczyć Wyspę Kormoranów, a w pobliżu jest jeszcze Ptasia Wyspa.

Punkt widokowy "Ptasi Raj"
Punkt widokowy "Ptasi Raj"
Punkt widokowy "Ptasi Raj"

Wieża widokowa „Joanna”

W pobliżu Sławy znajduje się wieś Święte, a w niej wieża widokowa „Joanna”. Dojście z parkingu zajmuje zaledwie kilka minut. Obejrzeć z niej można między innymi Jezioro Sławskie. Przy parkingu znajduje się polana rekreacyjna.

Wieża widokowa "Joanna"
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.