Monumento Natural del Nacimiento del Río Cuervo

Monumento Natural del Nacimiento del Río Cuervo, czyli pomnik przyrody narodzin rzeki Cuervo to jedno z najbardziej niezwykłych miejsc, które odkryliśmy w Hiszpanii. Wybraliśmy się tam wyznaczonym szlakiem z parkingu i była to bardzo urokliwa trasa, która doprowadziła nas do wodospadów.

MYNASZLAKU NIEZNANE MIEJSCA

Pochmurna pogoda sprawiła, że czuliśmy się jak w jakimś tajemniczym świecie. Gdy temperatura spadnie poniżej zera, to tworzą się tam lodospady i widzieliśmy na zdjęciach, że wygląda to spektakularnie. Została tam przygotowana ścieżka dla osób na wózkach, więc za to duże pochwały. Zwiedzanie wodospadów jest bezpłatne.

Zobacz także Cap de Creus – najdalej na wschód wysunięty punkt Półwyspu Iberyjskiego.

Monumento Natural del Nacimiento del Río Cuervo

Bezpłatny parking na początku szlaku

Na początku ścieżki znajduje się bezpłatny i obszerny parking. Dojechaliśmy na miejsce i okazało się, że oprócz nas stał tam tylko jeden samochód. Stanęliśmy blisko wejścia i ruszyliśmy przed siebie.

  • Współrzędne parkingu: 40.4276, -1.8953.

Jak dojść do Monumento Natural del Nacimiento del Río Cuervo?

Dojście z parkingu do pierwszych wodospadów zajmuje do 10 minut, a może nawet i mniej. Po około 500 metrach będziemy na miejscu. Potem można iść dalej za ścieżką i dojść do źródła rzeki. Polecamy, żeby właśnie tam się wybrać. Po drodze można zobaczyć kolejne wodospady oraz przepływającą rzekę. Potem można wrócić taką samą trasą lub zrobić pętlę. My wybraliśmy tę drugą opcję. Po drodze nie było większych wodospadów, a my już szliśmy po drugiej stronie rzeki.

Do pierwszych wodospadów prowadziły nas drewniane pomosty, a potem wydeptana trasa. Poniżej możesz zobaczyć przebieg trasy na mapie.

Spokojnie można wybrać się tam na wycieczkę z dzieckiem. W okolicy są też inne ciekawe miejsca. Jest np. zaczarowane miasto – La Ciudad Encantada. To piękna skalna kraina, coś jak nasze Góry Stołowe. My zobaczyliśmy jeszcze okno diabła – Ventano del Diablo, wodospady przy drodze oraz piękne miasteczko Albarracín. Kiedyś uznano je za najpiękniejsze miasto w Hiszpanii. Polecamy zobaczyć także inne atrakcje Hiszpanii, które warto zobaczyć. Cały czas uzupełniamy ten wpis o nowe miejsca.

Monumento Natural del Nacimiento del Río Cuervo
Monumento Natural del Nacimiento del Río Cuervo
Monumento Natural del Nacimiento del Río Cuervo
przewodnik
Monumento Natural del Nacimiento del Río Cuervo

Bierzemy udział w Mistrzostwach Vlogerów i Blogerów. Oddaj na nas swój głos - My Na Szlaku.

Twój głos może przybliżyć nas do wygranej w tych mistrzostwach. TUTAJ MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ

1. Wystarczy podać adres e-mail

2. Następnie potwierdzić swój głos w wiadomości e-mail (może znaleźć się w spamie)

3. Głosować można codziennie co 24 godziny do 9 czerwca

4. Głosowanie jest darmowe

Dziękujemy!

MYNASZLAKU FILM
wodospady Hiszpania
wodospady Hiszpania
wodospady Hiszpania
wodospady Hiszpania
wodospady Hiszpania
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.