Ogrody Kapias w Goczałkowicach-Zdroju

Ogrody Kapias znajdują się w Goczałkowicach-Zdroju w województwie śląskim. Dojazd z Katowic zajmuje około 40 minut. Warto odwiedzić to miejsce ze względu na piękne ogrody, które przygotowano w różnych stylach. Można zobaczyć np. ogród japoński czy wejść do ogrodu angielskiego. Oprócz tego jest staw z drewnianą altanką, labirynt, plac zabaw czy restauracja. W centrum ogrodniczym można zakupić różne wyposażenie do ogrodu.

MYNASZLAKU NIEZNANE MIEJSCA
Ogrody Kapias w Goczałkowicach-Zdroju

Parking

Bezpłatny parking znajduje się tuż przy wejściu. Przygotowano duży plac, na którym można się zatrzymać. Tam zobaczysz znak kierujący do wejścia.

  • Współrzędne parkingu: 49.9461, 18.9526.

Zwiedzanie Ogrodów Kapias w Goczałkowicach-Zdroju

Zwiedzanie Ogrodów Kapias zajęło nam około 60 minut. Przeszliśmy przez drogę i skręciliśmy w lewo. Prosto było centrum ogrodnicze oraz restauracja.

Wejście na teren ogrodów jest bezpłatne. Opłata jest wtedy, gdy chcesz wykonać sesję okolicznościową np. sesję ślubną. Gdy tak spacerowaliśmy po ogrodach, to zastanawialiśmy się, dlaczego to miejsce jest bezpłatne? Było tam naprawdę ładnie i wiele podobnych miejsc pobiera opłaty. Tutaj może wejść każdy.

Całe wyposażenie ogrodów: drzewa, krzewy, kwiaty, figurki itd. można potem zakupić w centrum ogrodniczym. My kupiliśmy metalowe wiaderko, 2 króliczki i zająca. Planowaliśmy je umieścić przed domem, ale Maja zabrała je do swojego pokoju.

Ogrody Kapias są otwarte przez cały rok. Widzieliśmy, że od godziny 10:00 do 19:00, jednak najlepiej sprawdzać aktualne godziny otwarcia przed przyjazdem.

Ogrody Kapias w Goczałkowicach-Zdroju

Co zobaczyć w Ogrodach Kapias?

W Ogrodach Kapias jest sporo do zobaczenia. Są tam przede wszystkim ogrody: angielski, skalny, krajobrazu suchego, wiejski, zachodzącego słońca, z różą czy sensoryczny. Jest aleja lipowa, labirynt, cieniste wzgórze, wąwóz, patio włoskie, liściasta górka, tarasy widokowe czy plac zabaw.

Najchętniej odwiedzanym obiektem jest domek Smerfów, czyli niebieski budynek znajdujący się w ogrodzie lato. Można do niego wejść po drewnianym pomoście. W środku można usiąść na ławeczce i odpocząć. Nam to miejsce podobało się najbardziej, a także przejście przez labirynt, tarasy widokowe, stary dom i staw z altanką. Od razu pomyśleliśmy, że ciekawe by tutaj musiała wyglądać sesja ślubna. Na kilku zdjęciach na pewno by się nie skończyło. Na koniec zobacz inne ciekawe miejsca, które warto zobaczyć w woj. śląskim.

Ogrody Kapias w Goczałkowicach-Zdroju
Ogrody Kapias w Goczałkowicach-Zdroju
przewodnik
śląskie atrakcje
MYNASZLAKU FILM
śląskie atrakcje
śląskie atrakcje
MYNASZLAKU NIEZNANE MIEJSCA
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.