Palmiarnia w Zielonej Górze – restauracja, godziny otwarcia, cennik

Palmiarnia w Zielonej Górze to symbol miasta i klimatyczne miejsce, gdzie możesz spacerować pomiędzy egzotyczną roślinnością. Przyjeżdżając w to miejsce będziesz mógł zobaczyć panoramę miasta z tarasów widokowych, a może skosztujesz dań w tamtejszej restauracji. Palmiarnia znajduje się w Parku Winnym w środku miasta. Jest to ewenement na całą Polskę. Nigdzie w Polsce nie ma takiego miasta z winnicą i Parkiem Winnym w środku. Palmiarnię w Zielonej Górze odwiedzało wraz z nami jeszcze kilka osób. Spędziliśmy tutaj około 30 minut. Jesteś chętny odwiedzić to miejsce? To lećmy dalej. Za moment zabiorę Cię na punkt widokowy na Zieloną Górę.

Palmiarnia w Zielonej Górze

Ile kosztuje bilet do palmiarni w Zielonej Górze?

Wejście do Palmiarni w Zielonej górze jest darmowe. Nie obowiązują do tej atrakcji bilety wstępu. Największa restauracja w mieście czynna jest od wtorku do niedzieli od godziny 12 do 21. W poniedziałek rośliny są pielęgnowane.

Palmiarnia w Zielonej Górze

Gdzie zaparkować?

Parking znajduje się tuż obok Zielonogórskiej Palmiarni, który pomieści kilkadziesiąt samochodów.

  • Współrzędne parkingu: 51.9385, 15.5150.

My parkowaliśmy na Placu Powstańców Wielkopolskich, bo chcieliśmy odbyć spacer po atrakcjach Zielonej Góry. Współrzędne parkingu, na którym parkowaliśmy: 51.9396, 15.5031.

Palmiarnia w Zielonej Górze

Palmiarnia i park na Winnym Wzgórzu

Palmiarnia powstała na Winnym Wzgórzu w 1961 roku. Obiekt o szklanej konstrukcji powstał przy domku winiarskim w 1818 roku. Na początku była to niewielka szklarnia, gdzie hodowano rośliny doniczkowe. Z biegiem czasu rośliny zostały zastąpione przez największy w Polsce daktylowiec, palmy kokosowe oraz kakaowiec. Z racji, że rośliny rosły, to musiało nastąpić rozbudowanie tego miejsca.

Zielonogórską Palmiarnię rozbudowywano 5 razy w ciągu tych lat. Atrakcja ta znajduje się w Parku Winnym. W sąsiedztwie palmiarni znajduje się zabytkowy zespół przemysłowy dawnego zakładu włókienniczego „Polska Wełna”. Obecnie mieści się tam duże Centrum Handlowe. Zobaczysz to miejsce z najwyżej położonego punktu widokowego w Palmiarni.  

Palmiarnia w Zielonej Górze

Jak zwiedzać Zielonogórską Palmiarnię, aby zobaczyć egzotyczne rośliny? 

Palmiarnię w Zielonej Górze już widzieliśmy z dalszych częściach miasta. Dotarliśmy od ulicy Drzewnej i Wrocławskiej. Wchodząc na teren Parku Winnego przechodzimy między alejkami. Są tutaj ławki do odpoczynku. W cieplejszych porach roku musi być tu wyjątkowo pięknie. Na pewno będzie zielono od liści, a kiedy przyjdzie jesień to kolorowo. Po wejściu do Palmiarni od razu wyczuwamy dużą wilgoć.

W ciepłych miesiącach pod dachem może temperatura sięgać nawet 50 stopni. Po lewej stronie można oddać kurtkę do szatni. Na tym poziomie możesz skorzystać z restauracji, która znajduje się za drzwiami. Możesz tam zjeść obiad czy wypić kawę z kosztowaniem jakiegoś słodkiego deseru. To doświadczenie wśród egzotycznych roślin i najwyższej w Polsce palmie jest czymś niezwykłym. Byliśmy świadkami większych spotkań rodzinnych, gdzie goście spożywali obiad.

Z najwyższych pięter Palmiarni wyglądało to ciekawie. Zastawiony stół, talerze i głowy gości częstujących się smakołykami. W Palmiarni mieści się 150 gatunków roślin ze strefy równikowej i zwrotnikowej. Możesz zobaczyć również akwaria z rybami, a jeśli będziesz miał szczęście to dostrzeżesz na roślinach zwisające cytrusy, czy też owoce kawy.

Palmiarnia w Zielonej Górze
przewodnik

Winda i osoby z niepełnosprawnością

Między piętrami poruszamy się dzięki schodom lub windą, która kursuje góra – dół. Ze względu na windę, która znajduje się blisko kawiarni, osoby z niepełnosprawnością mogą skorzystać z niej i przeżyć tutaj pięknie czas na powyższych piętrach w tym z tego najwyższego. Na pietrze drugim znajduje się kładka, po której poruszamy się pomiędzy dużym daktylowcem i innymi wysokimi roślinami.

Palmiarnia w Zielonej Górze

Co widać z najwyższego punktu w Zielonogórskiej Palmiarni?

Widok z ostatniego piętra Palmiarni jest wspaniały. Możemy zobaczyć zabytkowe zakłady „Polska Wełna”. Dostrzegamy również wśród zabudowań osiedla zabytkową i zarazem najstarszą część miasta Zielona Góra.

Palmiarnia w Zielonej Górze
Palmiarnia w Zielonej Górze
Palmiarnia w Zielonej Górze
Lubuskie
Lubuskie
Lubuskie
Lubuskie
Lubuskie
Lubuskie
Lubuskie
palmy
palmy
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.