Sabat Krajno – Park Rozrywki i Miniatur

Będąc w Górach Świętokrzyskich w okolicach Świętej Katarzyny, warto odwiedzić jedno z ciekawszych miejsc znajdujących się na mapie województwa świętokrzyskiego. To miejsce to Sabat Krajno – Park Rozrywki i Miniatur. Byliśmy tam tuż po wycieczce na Łysicę – najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich. O Sabacie dowiedzieliśmy się, jadąc rano na początek szlaku. Zaciekawiła nas jedna z reklam znajdująca się po drodze. Sprawdziliśmy godziny otwarcia, a chodziło nam szczególnie o Park Miniatur, które po obejrzeniu zrobiły na nas ogromne wrażenie. Z wielką chęcią byśmy tam wrócili. 

Atrakcje w Sabacie Krajno

Sabat Krajno to 5 głównych atrakcji: ośrodek narciarski, lunapark, park linowy, kino 6D, a także park miniatur. Jest jeszcze restauracja, z której można skorzystać podczas pobytu w Sabacie. 

Ośrodek narciarski 

  • Ośrodek narciarski oferuje najdłuższe trasy zjazdowe w centralnej Polsce, dwa wyciągi talerzykowe oraz nowoczesny wyciąg taśmowy do bezstresowej nauki. Profesjonalna szkoła narciarska, w pełni wyposażona wypożyczalnia oraz doskonale przygotowane i oświetlane trasy. Stok narciarski „Sabat” 425m n.p.m. znajduje się w otulinie Świętokrzyskiego Parku Narodowego u podnóża Łysicy. 

Lunapark

  • Lunapark zagwarantuje dobrą zabawę całej rodzinie. Na najmłodszych czekają takie atrakcje jak strefa dmuchanych zamków z 7-metrową zjeżdżalnią czy dmuchaną dżunglą, elektryczne łódeczki i bawialnia w postaci stacji kosmicznej. Autodrom, karuzela Crazy Yacht imitująca sztorm, Eurobungee oraz Rollercoaster Universal zadowolą miłośników mocniejszych wrażeń. A to jeszcze nie wszystko.

Park linowy

  • Park linowy zbudowany w całości na palach. Cztery zróżnicowane poziomy trudności pozwolą na przetestowanie swoich umiejętności starszym, jak i najmłodszym. Trasa dziecięca dostępna dla dzieci od 3 roku życia ! Zjazd tyrolski o długości prawie 100 metrów!

Kino 6D

  • Dwie dwunastoosobowe sale, aż do 12 różnych efektów, 15 filmów do wyboru. Przejedź się po lasach Amazonii, odwiedź opuszczony szpital albo zmierz się z Halloweenowym stworem. To wszystko oraz wiele więcej oferuje Kino 6D.

Aleja Miniatur 

  • Aleja Miniatur udostępnia podróż po całym świecie w zaledwie kilka godzin! Tutaj przeniesiesz się prawie na wszystkie kontynenty świata aby poznać kulturę i architekturę z najróżniejszych zakątków globu. W parku znajdują się miniatury najsłynniejszych budowli świata oraz niezwykłych miejsc stworzonych przez naturę. Prawie wszystkie miniatury zostały wykonane w skali 1:25. Szczególnym wyjątkiem jest Watykańska Bazylika Świętego Piotra, która jako jedyna w Europie została wykonana w skali 1:13. Na terenie Alei znajdują się również jedyne w Europie miniatury nieistniejących już wież World Trade Center mierzące z iglicą ok. 20 metrów wysokości (skala 1:25). Aleja Miniatur jest w ciągłej rozbudowie a jej zbiór to już ponad 50 budowli!

Restauracja Magia Sabatu

  • Sercem ośrodka jest dwupoziomowa restauracja Magia Sabatu, gwarantująca dobrą kuchnię i miłą obsługę. Restauracja Magia Sabatu to unikalne miejsce, z klimatyzowanymi salami oraz pięknym widokiem na Park Rozrywki i Miniatur, stanowiące bardzo atrakcyjną oprawę dla spotkań w gronie rodziny, przyjaciół czy partnerów biznesowych. Na terenie ośrodka znajduje się również Chata Grillowa wraz z altanami dla ponad 150 osób, liczne punkty gastronomiczne oraz punkt sprzedaży pamiątek.

Nas interesuje Park Miniatur, dlatego kupujemy bilety po 18 złotych/osoba i ruszamy w magiczną podróż po całym świecie. Przed nami 50 budowli. W przyszłości będzie ich więcej, ponieważ park jest cały czas rozbudowywany. A tymczasem obejrzyj galerię zdjęć z tego ciekawego miejsca, a jak tam będziesz, to przeznacz na zwiedzanie minimum 60 minut. 

Bazylika św. Piotra na Watykanie

przewodnik

Zaczarowany Zamek Kopciuszka

Most Rialto w Wenecji

Krzywa Wieża w Pizie

Baptysterium San Giovanni

Katedra Narodzin św. Marii w Mediolanie 

Gmach Opery w Sydney

Koloseum Rzymskie

Wodospad Niagara

Fontanna Di Trevi

Wieża Eiffla

Katedra Notre-Dame

Łuk Triumfalny

Cerkiew Wasyla Błogosławionego 

Katedra św. Piotra i Najświętszej Marii Panny w Kolonii

Brama Brandenburska

Torii Chramu Itsukushima

Zamek Neuschwanstein

Big Ben

World Trade Center

Góra Rushmore

Biały Dom

Pomnik Waszyngtona 

Statua Wolności 

Palma Jumeirah

Burj Al Arab (w budowie)

Źródła Grand Prismatic Spring

Taj Mahal 

Dom Marii Panny

Świątynia Lotosu

Pole Pasterzy – Sanktuarium „Excelsis Deo” 

Bazylika Narodzenia Pańskiego 

Bazylika Grobu Świętego w Jerozolimie 

Bazylika Zwiastowania Pańskiego 

Bazylika Przemienienia Pańskiego 

Kościół Błogosławieństw 

Kościół Wszystkich Narodów 

Ściana Płaczu 

Kopuła na Skale

Wielki Mur Chiński 

Zamek Himeji 

Wulkan Fuji 

Akropol 

Wielka Świątynia w Abu Simbel 

Katedra Matki Bożej z Aparecidy 

Pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio De Janeiro 

Sfinks 

Piramida Cheopsa 

Piramida Kukulkana 

Świątynia Słońca 

Wulkan Etna 

Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.