Wieża widokowa w Dąbrówce Szczepanowskiej

Całkiem niedawno, 20 minut od Tarnowa w miejscowości Dąbrówka Szczepanowska powstała drewniana wieża widokowa, która daje turystom możliwość oglądania Tatr. Budowla znajduje się na szczycie Golgota 395 m n.p.m., skąd możemy oglądać bardzo malownicze widoki. Inwestycja ma zwiększyć atrakcyjność turystyczną subregionu tarnowskiego. Wieżę widokową odwiedziliśmy, wracając z Tuchowa z II Festiwalu Podróżników 17.12.2018.

MYNASZLAKU NIEZNANE MIEJSCA

Jak dojechać do wieży widokowej w Dąbrówce Szczepanowskiej?

Dąbrówka Szczepanowska do tej pory mało znana wieś, dzięki wieży może stać się punktem częstych wycieczek, zwłaszcza weekendowych. Podświetlana w nocy drewniana konstrukcja mierzy 16 metrów wysokości i znajduje się na Pogórzu Rożnowskim w pobliżu rzeki Dunajec.

Wybudowano ją tuż przy szkole w miejscu, które jest łatwo dostępne dla odwiedzających. Obok niej zmieści się kilka samochodów, chociaż parking wydaje się, że nie jest jeszcze gotowy. Do wieży widokowej w Dąbrówce Szczepanowskiej dojechać można z Tarnowa przez Koszyce Wielkie, Rzuchową i Szczepanowice. Współrzędne parkingu i wieży: 49.925473, 20.867388.

Inne wieże widokowe na Pogórzach Karpackich

Przypomnijmy, że na Pogórzach Karpackich w ostatnich latach wzniesiono kilka podobnych budowli. Mowa tutaj o wieży widokowej w Bruśniku czy na Szpilówce. Dodatkowo w okolicy mamy jeszcze kilka ciekawych punktów widokowych: na Liwoczu, Brzance, Wale, Furmańcu czy w Głobikowej. Zobacz koniecznie wieżę widokową na Szpilówce w Iwkowej.

przewodnik
MYNASZLAKU FILM
MYNASZLAKU NIEZNANE MIEJSCA

Co zobaczyć w pobliżu wieży widokowej w Dąbrówce Szczepanowskiej?

Jeśli jesteś już na wieży widokowej w Dąbrówce Szczepanowskiej, to w okolicy warto zobaczyć Jamną i zrobić tam kilka obowiązkowych rzeczy, Bruśnik z wieżą widokową oraz Zamek w Melszytnie.

Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.