Głobikowa – wieża widokowa, schronisko i słynne dinozaury

Głobikowa to miejscowość znajdująca się niedaleko Dębicy w województwie podkarpackim, słynąca z wieży widokowej oraz małego parku dinozaurów, które są główną atrakcję tego miejsca. Nazywana jest także jura parkiem, ale to chyba trochę nadwyrost, chociaż w najbliższe okolicy takiego miejsca nie znajdziemy.

Trafiłem tam całkowicie przypadkowo. Nigdy nie było okazji tam pojechać, aż całkiem niedawno zadzwoniła do nas Justyna mieszkająca w tamtych stronach. Potrzebowała filmowca na swój ślub, który miał się odbyć za 3 dni. Termin w czwartek był wolny, dlatego z chęcią podjąłem się tego zlecenia. Przy okazji mogłem wdrapać się na ostatnie piętro wieży widokowej.

Jak dojechać do wieży widokowej w Głobikowej?

Najłatwiej do wieży widokowej w Głobikowej i parku dinozaurów dojechać z Dębicy. Jest to najbliżej położone większe miejsce. Dojazd zajmuje około 15 minut – 14 kilometrów. Musisz jechać na południe przez mniejsze przez Stasiówkę lub Latoszyn, Gumniska i Braciejową. Współrzędne geograficzne ułatwiające dojazd na parking przy jura parku: 49.964430, 21.446226.

przewodnik

Szkolne Schronisko Młodzieżowe Rozdzielnia Wiatrów i Park Dinozaurów w Głobikowej

Po dojeździe na parking moim oczom ukazała się wieża, budynek Szkolnego Schroniska Młodzieżowego i ogromne dinozaury. W schronisku możesz zatrzymać się na nocleg i planować zwiedzanie Pogórza Strzyżowskiego. W nim znajduje się 30 miejsc noclegowych, kuchnia samoobsługowa, sala z kominkiem. Miłośnic gwiazd znajdą także lunety astronomiczne.

Na stronie urzędu gminy jest także informacja o możliwości wypożyczenia rowerów, nawet organizacji zimowych kuligów, organizacji wycieczek i konkursy na śniegowe rzeźby sławnych ludzi. Jest także wiata grillowa, a także ławki, na których można odpocząć.

A wcześniej obejrzyj wszystkie dinozaury, bo to dębicki jura park.

  • Diplodok – długość 15 metrów, wysokość 5 metrów, szerokość 6 metrów, waga 4000 kilogramów,
  • Triceratops – długość 5 metrów, wysokość 2 metry,
  • Proceratozaur – długość 9 metrów, wysokość 3,5 metra,
  • Pteranodon – wysokość 2,5 metra, rozpiętość skrzydeł 3,7 metra,
  • Gallodactylus – długość 1,4 metra,
  • Coelophysis – długość 3 metry.

Wieża widokowa w Głobikowej – cennik i godziny otwarcia

Wejście na wieżę widokową w Głobikowej i do Parku Dinozaurów jest bezpłatne. Na bramie wisi tablica z regulaminem, który warto przeczytać i się do niego stosować. Na teren szkoły nie wolno wchodzić po godzinie 22:00, chyba że ma się pozwolenie od dyrektora. Wieża znajduje się na terenie szkoły, dlatego można wywnioskować, że wieża jest czynna do godziny 22:00.

Co widać z wieży?

Na ostatnim piętrze wieży znajdują się tablice informacyjne z zaznaczonymi widokami, dlatego jeśli nie orientujesz się w terenie, to pomogą Ci wskazać właściwy kierunek. A możesz z niej zobaczyć między innymi: Beskid Sądecki, Beskid Niski, Pogórze Ciężkowickie, Pogórze Dynowskie, a nawet Tatry.

A jeśli szukasz podobnych wież widokowych, to zajrzyj na Bruśnik i do Dąbrówki Szczepanowskiej na Pogórzu Rożnowskim lub Szpilówkę na Pogórzu Wiśnickim.

Jeśli korzystasz z naszych treści i znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 10 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.

WSPIERAJ ROZWÓJ NASZEGO BLOGA I ODBIERZ NAGRODY