10 łatwych szlaków w górach na wycieczkę z dzieckiem

Przedstawiamy Wam 10 łatwych tras w górach, na które można wybrać się z dzieckiem. Są to szlaki, które przeszliśmy w tym roku z dzieckiem w chuście, opisaliśmy je na naszym blogu i dołączyliśmy zdjęcia. Powinno poradzić sobie na nich dziecko w każdym wieku, i te w nosidełku i te na własnych nogach przy pomocy rodziców. O tych starszych nawet nie mówimy, bo dla nich to będzie bułka z masłem. Wycieczki nie są długie, mierzą do 10 kilometrów i zajmują maksymalnie 3-4 godziny z przerwami. Jeśli nie masz pomysłu, jaki szlak wybrać to zobacz nasze propozycje.

Beskid Sądecki: Najkrótszy i najłatwiejszy szlak na Koziarz

Cała trasa tam i z powrotem mierzy 4 kilometry i w ciągu godziny można spokojnie dojść na wieżę i wrócić na parking. Wystarczy z Brzyny wyjechać pod Okrąglicę do końca asfaltem i tam zostawić samochód. Od tego miejsca to jakieś 35 minut spacerkiem z małym podejściem. A gdy już wyjdziemy, to będziemy mieli okazję zobaczyć piękne widoki. Więcej informacji znajdziesz, klikając na Koziarz.

Borowa – najwyższy szczyt Gór Wałbrzyskich z wieżą widokową

Rozpoczynamy wycieczkę w Jedlinie-Zdroju na ulicy Ogrodowej przy szlaku żółtym około godziny 11. Prognozy pogody kolejny raz się nie sprawdziły i mamy słoneczną pogodę. Miało padać, a przynajmniej miał wystąpić przelotny deszcz. Zatrzymujemy się na końcu ulicy, gdzie kończy się asfalt. Jest tam zakaz dalszego ruchu, a także opuszczony dom. Spokojnie tam można zostawić samochód. – Więcej informacji znajdziesz, klikając na Borową.

Beskid Wyspowy: Wieża widokowa pod Jaworzem

24 marca 2018 ruszamy w Beskid Wyspowy do wieży widokowej pod Jaworzem. Trafiła się wolna sobota, dlatego grzech byłoby jej nie wykorzystać. Na Kretówce, bo tak w języku miejscowych nazywa się to miejsce, nie byliśmy od początku roku. Ostatni raz w grudniu na wigilii miłośników Beskidu Wyspowego. Wiosna coraz śmielej wkracza na górski szlak. Jest coraz cieplej, a śniegu na trasie jest coraz mniej. Więcej informacji znajdziesz, klikając na Jaworz.

Karkonosze: Wodospad Szklarki

Wodospad Szklarki to główna atrakcja Szklarskiej Poręby i całych Karkonoszy. Znajduje się na terenie Enklawy Karkonoskiego Parku Narodowego i jest bardzo często odwiedzany przez spore grono turystów. Wybieramy się tam prosto z naszej kwatery znajdującej się przy szlaku czarnym, którym ze Szklarskiej Poręby można dojść do wodospadu. Więcej informacji znajdziesz, klikając na Szklarki.

Szczeliniec Wielki | najwyższy szczyt Gór Stołowych

Mijamy stragany, budki z jedzeniem, restauracje i park dinozaurów. Ostatnie zabudowania kończą się i wchodzimy w zaczarowany, kamienny świat. Prowadzi nas tylko żółta farba. Najpierw czeka nas podejście schodami. Jest ich około 700, jednak warto je pokonać, bo u góry jest jeszcze piękniej niż na dole. Więcej informacji znajdziesz, klikając na Szczeliniec Wielki.

przewodnik

Beskid Mały: Najkrótszy szlak na Leskowiec i Groń Jana Pawła II

Podejście początkowo jest łagodne, jednak to szybko się zmienia, ponieważ na odcinku około 2 km musimy podejść aż 400 metrów. Jest to małe wyzwanie tak z samego rana. Szlak czarny jest najkrótszym sposobem dotarcia na Leskowiec 918 m n.p.m. Więcej informacji znajdziesz, klikając na Leskowiec.

Bieszczady: Najłatwiejszy szlak na Połoninę Wetlińską

Na górę prowadzi szlak żółty i jest to tak zwana Końska Droga. Przechodzimy przez drogę numer 897 i mijamy bary oraz pomnik J.Harasymowicza. Pierwszym punktem na naszej trasie jest kasa biletowa Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Opłata wstępu to 7 złotych bilet normalny. Płacimy 14 i wchodzimy dalej. Maja wędruje za darmo. Więcej informacji znajdziesz, klikając na Połoninię Wetlińską.

Beskid Niski: Najłatwiejszy szlak na Cergową

Rozpoczynamy wędrówkę od niewielkiego parkingu przy żółtej ścieżce biegnącej, aż z centrum Dukli. Jest on usytuowany przy kapliczce Matki Bożej i przy zielonej ścieżce, która częściowo poprowadzona jest przez Rezerwat Tysiąclecia na Górze Cergowej. Zmieści się tam kilka samochodów. Na szczyt nie jest zbyt daleko. Więcej informacji znajdziesz, klikając na Cergową.

Beskid Wyspowy: Najłatwiejszy i najkrótszy szlak na Mogielicę

W chuście możemy dojść w każde miejsce, a dla dziecka jest ona bezpieczniejsza. Jednym z łatwiejszych szczytów do zdobycia jest właśnie Mogielica, a że śnieg już stopniał, to nie było żadnych przeciwwskazań, żeby ruszyć bezpiecznie na szlak. Więcej informacji znajdziesz, klikając na Mogielicę.

Korona Gór Świętokrzyskich: Łysica

Wyruszamy z kwatery, którą mamy w Świętej Katarzynie. Do Kakonina, skąd mamy ruszać jest kilka kilometrów, dlatego szybko tam docieramy. Od samego rana na polu mamy temperaturę poniżej zera. Ubieramy się ciepło i wyjeżdżamy po śniadaniu przed godziną 9. Zapowiada się wreszcie piękna i słoneczna pogoda. Nie było takiej od wielu dni. Więcej informacji znajdziesz, klikając na Łysicę.

Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.