Podróże z dzieckiem,  Poradnik

10 łatwych szlaków w górach na wycieczkę z dzieckiem

Przedstawiamy Wam 10 łatwych tras w górach, na które można wybrać się z dzieckiem. Są to szlaki, które przeszliśmy w tym roku z dzieckiem w chuście, opisaliśmy je na naszym blogu i dołączyliśmy zdjęcia. Powinno poradzić sobie na nich dziecko w każdym wieku, i te w nosidełku i te na własnych nogach przy pomocy rodziców. O tych starszych nawet nie mówimy, bo dla nich to będzie bułka z masłem. Wycieczki nie są długie, mierzą do 10 kilometrów i zajmują maksymalnie 3-4 godziny z przerwami. Jeśli nie masz pomysłu jaki szlak wybrać to zobacz nasze propozycje.

Beskid Sądecki: Najkrótszy i najłatwiejszy szlak na Koziarz

Cała trasa tam i z powrotem mierzy 4 kilometry i w ciągu godziny można spokojnie dojść na wieżę i wrócić na parking. Wystarczy z Brzyny wyjechać pod Okrąglicę do końca asfaltem i tam zostawić samochód. Od tego miejsca to jakieś 35 minut spacerkiem z małym podejściem. A gdy już wyjdziemy to będziemy mieli okazję zobaczyć piękne widoki„. – więcej informacji znajdziesz klikając poniżej lub szukając na naszym blogu. 

http://mynaszlaku.pl/beskid-sadecki-najkrotszy-najlatwiejszy-szlak-koziarz/

Borowa – najwyższy szczyt Gór Wałbrzyskich z wieżą widokową

„Rozpoczynamy wycieczkę w Jedlinie-Zdroju na ulicy Ogrodowej przy szlaku żółtym około godziny 11. Prognozy pogody kolejny raz się nie sprawdziły i mamy słoneczną pogodę. Miało padać, a przynajmniej miał wystąpić przelotny deszcz. Zatrzymujemy się na końcu ulicy, gdzie kończy się asfalt. Jest tam zakaz dalszego ruchu, a także opuszczony dom. Spokojnie tam można zostawić samochód. Ruszamy szlakiem żółtym lekko pod górę. Na początku nie dzieje się nic szczególnego. Maszerujemy lasem po szerokiej drodze, która pod koniec zmienia się w nieco węższą ścieżkę. Drogą przechodzimy między dwoma szczytami: Kątną 663 m n.p.m. i Tarnicą 581 m n.p.m.”. – więcej informacji znajdziesz klikając poniżej lub szukając na naszym blogu. 

http://mynaszlaku.pl/borowa-najwyzszy-szczyt-gor-walbrzyskich-z-wieza-widokowa/

Beskid Wyspowy: Wieża widokowa pod Jaworzem

„24 marca 2018 ruszamy w Beskid Wyspowy do wieży widokowej pod Jaworzem. Trafiła się wolna sobota, dlatego grzech byłoby jej nie wykorzystać. Na Kretówce, bo tak w języku miejscowych nazywa się to miejsce nie byliśmy od początku roku. Ostatni raz w grudniu na wigilii miłośników Beskidu Wyspowego. Wiosna coraz śmielej wkracza na górski szlak. Jest coraz cieplej, a śniegu na trasie jest coraz mniej. Oprócz zdjęć, opisu wycieczki możesz obejrzeć jeszcze krótki film nagrany podczas podróży”. – więcej informacji znajdziesz klikając poniżej lub szukając na naszym blogu. 

Wieża widokowa pod Jaworzem z dzieckiem w wózku

Karkonosze: Wodospad Szklarki

„Wodospad Szklarki to główna atrakcja Szklarskiej Poręby i całych Karkonoszy. Znajduje się na terenie Enklawy Karkonoskiego Parku Narodowego i jest bardzo często odwiedzany przez spore grono turystów. Wybieramy się tam prosto z naszej kwatery znajdującej się przy szlaku czarnym, którym ze Szklarskiej Poręby można dojść do wodospadu”. – więcej informacji znajdziesz klikając poniżej lub szukając na naszym blogu. 

Wodospad Szklarki – jak dojść ze Szklarskiej Poręby?

Szczeliniec Wielki | najwyższy szczyt Gór Stołowych

„Do Karłowa dojeżdżamy przed godziną 10. Zatrzymujemy się na parkingu przy jednym z pensjonatów. Opłata za cały dzień to 8 złotych. Czas zrobienia całej trasy to jakieś 2 godziny. Wyruszamy szlakiem żółtym, niebieskim i czerwonym. Mijamy stragany, budki z jedzeniem, restauracje i park dinozaurów. Ostatnie zabudowania kończą się i wchodzimy w zaczarowany, kamienny świat. Prowadzi nas tylko żółta farba. Najpierw czeka nas podejście schodami. Jest ich około 700, jednak warto je pokonać, bo u góry jest jeszcze piękniej niż na dole”. więcej informacji znajdziesz klikając poniżej lub szukając na naszym blogu. 

http://mynaszlaku.pl/szczeliniec-wielki-najwyzszy-szczyt-gor-stolowych/

Beskid Mały: Najkrótszy szlak na Leskowiec i Groń Jana Pawła II

„Zatrzymujemy się na końcu drogi przed szlabanem, na parkingu po prawej stronie. Oprócz nas jest także kilka innych samochodów. Z przystanku swoją podróż zaczyna już wycieczka szkolna najmłodszych dzieci. Zabieramy potrzebne rzeczy i ruszamy przed siebie. Podejście początkowo jest łagodne, jednak to szybko się zmienia, ponieważ na odcinku około 2 km musimy podejść aż 400 metrów. Jest to małe wyzwanie tak z samego rana. Szlak czarny jest najkrótszym sposobem dotarcia na Leskowiec 918 m n.p.m.”. – więcej informacji znajdziesz klikając poniżej lub szukając na naszym blogu. 

Najkrótszy szlak na Leskowiec i Groń Jana Pawła II. Wyjście z Rzyk

Bieszczady: Najłatwiejszy szlak na Połoninę Wetlińską

Najłatwiejszy szlak na Połoninę Wetlińską | Chatka Puchatka i Osadzki Wierch

„Jesteśmy na parkingu na Przełęczy Wyżnej (nad Berehami) 872 m n.p.m. Płacimy 20 złotych za postój i zbieramy się do wyjścia. Oprócz nas jest jeszcze kilka samochodów. Na górę prowadzi szlak żółty i jest to tak zwana Końska Droga. Przechodzimy przez drogę numer 897 i mijamy bary oraz pomnik J.Harasymowicza. Pierwszym punktem na naszej trasie jest kasa biletowa Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Opłata wstępu to 7 złotych bilet normalny. Płacimy 14 i wchodzimy dalej. Maja wędruje za darmo”. – więcej informacji znajdziesz klikając poniżej lub szukając na naszym blogu. 

Beskid Niski: Najłatwiejszy szlak na Cergową

„Rozpoczynamy wędrówkę od niewielkiego parkingu przy żółtej ścieżce biegnącej, aż z centrum Dukli. Jest on usytuowany przy kapliczce Matki Bożej i przy zielonej ścieżce, która częściowo poprowadzona jest przez Rezerwat Tysiąclecia na Górze Cergowej. Zmieści się tam kilka samochodów. Na szczyt nie jest zbyt daleko”. – więcej informacji znajdziesz klikając poniżej lub szukając na naszym blogu. 

Najłatwiejszy szlak na Cergową i nowa wieża widokowa z dzieckiem

Beskid Wyspowy: Najłatwiejszy i najkrótszy szlak na Mogielicę

„Jeśli zastanawiasz się czy jest możliwe chodzenie po górach z 10-tygodniowym dzieckiem to odpowiadam, że tak. Po kilku wycieczkach z wózkiem po płaskim terenie zmieniliśmy go na chustę i to był strzał w dziesiątkę. W chuście możemy dojść w każde miejsce, a dla dziecka jest ona bezpieczniejsza. Jednym z łatwiejszych szczytów do zdobycia jest właśnie Mogielica, a że śnieg już stopniał to nie było żadnych przeciwwskazań, żeby ruszyć bezpiecznie na szlak”– więcej informacji znajdziesz klikając poniżej lub szukając na naszym blogu. 

http://mynaszlaku.pl/beskid-wyspowy-najlatwiejszy-i-najkrotszy-szlak-na-mogielice/

Korona Gór Świętokrzyskich: Łysica

„Wyruszamy z kwatery, którą mamy w Świętej Katarzynie. Do Kakonina, skąd mamy ruszać jest kilka kilometrów, dlatego szybko tam docieramy. Od samego rana na polu mamy temperaturę poniżej zera. Ubieramy się ciepło i wyjeżdżamy po śniadaniu przed godziną 9. Zapowiada się wreszcie piękna i słoneczna pogoda. Nie było takiej od wielu dni”– więcej informacji znajdziesz klikając poniżej lub szukając na naszym blogu.

http://mynaszlaku.pl/korona-gor-swietokrzyskich-lysica/

Dziękujemy, że jesteś z nami!!!

Zachęcamy Cię do odwiedzin naszych stron na FacebookuInstagramieTwitterze i Google+, śledzenia kanału na YouTubie, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl oraz wsparcia naszej pracy. Komentuj i polecaj znajomym. Niech oni również dowiedzą się o naszym blogu.

4 komentarze

  • tala

    Genialne trasy jak dla maluchów. Mam pytanie co do wyjścia na Kociarz. Czy tu chodzi o trasę przez Okrąglicę Północną, Okrąglicę Południową i Suchy Groń. Czy podejście zaczyna się od tej drogi z Brzyznej która wiedzie wzdłuż rzeki Brzyznaka? Jest tam jakieś oznakowanie?

    • Mateusz Grzegorzek

      Trzeba w Brzynie wyjechać samochodem pod Okrąglicę Północą i jechać cały czas za żółtym szlakiem, aż do końca asfaltu i betonowych płyt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *