Rodzinny Park Rozrywki Trzy Wzgórza w Wodzisławiu Śląskim – co tam można robić?

Rodzinny Park Rozrywki Trzy Wzgórza w Wodzisławiu Śląskim to różnorodne rozrywki, z których najbardziej rozsławione jest chyba najwyżej w Polsce położone linarium oraz największy skatepark na Śląsku. Wystarczy do tego dołożyć rozległy plac zabaw, kompleks labiryntów, górę saneczkową, tory do wielu gier i mamy przepis na atrakcyjnie spędzony czas dla całej rodziny. My przyjechaliśmy poznać atrakcje Rodzinnego Parku Rozrywki Trzy Wzgórza. Zatrzymaliśmy się na bezpłatnym parkingu, a później poszliśmy zobaczyć mapę terenu.

  • Współrzędne bezpłatnego parkingu na Trzech Wzgórzach: 50.0089, 18.4537,
  • Na miejscu jest wypożyczalnia,
  • Wstęp na teren parku jest darmowy,
  • Trzy Wzgórza są czynne całą dobę.
Trzy Wzgórza parking

Gdzie dokładnie znajduje się Rodziny Park Rozrywki Trzy Wzgórza i jak tam dojechać?

Gdzie dokładnie znaleźć Rodzinny Park Rozrywki Trzy Wzgórza? Jest zlokalizowany w Wodzisławiu Śląskim między osiedlami XXX-lecia PRL, Piastów oraz Dąbrówki. Wstęp na teren parku jest bezpłatny tak jak większość atrakcji.

Znajdują się tam punkty gastronomiczne, a także część socjalna, w tym osobne pomieszczenie dla matek i dzieci. Warto wspomnieć też o wypożyczalni sprzętu, która sprawia, że można jeszcze bardziej wykorzystać możliwości parku. Trzy Wzgórza w Wodzisławiu Śląskim to miejsce, które z pewnością warto odwiedzić, najlepiej całą rodziną.

Trzy Wzgórza mapa
przewodnik

Centrum rozrywki w Wodzisławiu Śląskim

Park Trzy Wzgórza to prawdziwe centrum atrakcji, które przyciąga chętnych z bliższej i dalszej okolicy. Kiedyś zapomniany teren stał się oazą zabawy i rozrywki, ściągającą rodziny z miasta, regionu, ale też całego kraju. O skali przedsięwzięcia dobrze mówią liczby – linarium ma prawie 13 metrów wysokości. Ścieżki turystyczne to ponad 31 tysięcy metrów kwadratowych, a cały park to 24 hektary.

Trzy Wzgórza Wodzisław
Centrum rozrywki Wodzisław Śląski

Co można tam robić? Jakie atrakcje czekają na odwiedzających?

Park Trzy Wzgórza w Wodzisławiu Śląskim przyciąga gości, którzy chcą miło spędzić czas przy dobrym jedzeniu (zapraszając na specjalne stanowiska do grillowania czy miejsca na ognisko). I tych, którzy chcą spalić trochę kalorii na wielokilometrowych ścieżkach pieszych i rowerowych.

Ciekawym wyzwaniem może być też strzelnica laserowa czy ścieżka zdrowia, której poziom trudności można dopasować do swoich możliwości. Dla szukających rozrywki grupowej udostępnione są też atrakcje takie jak: tor do buli, do gry w kapsle, kręgle rosyjskie (świetna alternatywa dla tradycyjnych kręgielni w zamkniętych pomieszczeniach) czy stoły do gier planszowych.

Wiele osób trafia do parku, żeby sprawdzić swoje siły w tamtejszych labiryntach, które znajdują się na terenie ponad 6 tysięcy metrów kwadratowych. Szukanie wyjścia pomaga rozwijać orientację i pamięć przestrzenną, a możliwość zmiany układu labiryntu powoduje, że można próbować przejścia wielokrotnie. 

Park Trzy Wzgórza to też bardzo duży, ogrodzony plac zabaw, wiele torów rowerowych z przeszkodami, profesjonalny tor dla modeli zdalnie sterowanych radiem o napędzie spalinowym i elektrycznym (wyposażony w elementy jak prawdziwy tor wyścigowy, punkt startowy czy miejsce do serwisowania modeli) oraz boisko wielofunkcyjne. Oferta parku stale się powiększa, a jedną z najnowszych atrakcji jest chata solna, która doskonale wpływa na regenerację organizmu i dobre samopoczucie.

Co warto zobaczyć w okolicy?

Centrum rozrywki Wodzisław Śląski
Centrum rozrywki Wodzisław Śląski
Jeśli korzystasz z naszych treści i znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 10 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Centrum rozrywki Wodzisław Śląski

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.

WSPIERAJ ROZWÓJ NASZEGO BLOGA I ODBIERZ NAGRODY