Rodzinny Park Rozrywki Trzy Wzgórza w Wodzisławiu Śląskim – co tam można robić?

Rodzinny Park Rozrywki Trzy Wzgórza w Wodzisławiu Śląskim to różnorodne rozrywki, z których najbardziej rozsławione jest chyba najwyżej w Polsce położone linarium oraz największy skatepark na Śląsku. Wystarczy do tego dołożyć rozległy plac zabaw, kompleks labiryntów, górę saneczkową, tory do wielu gier i mamy przepis na atrakcyjnie spędzony czas dla całej rodziny. My przyjechaliśmy poznać atrakcje Rodzinnego Parku Rozrywki Trzy Wzgórza. Zatrzymaliśmy się na bezpłatnym parkingu, a później poszliśmy zobaczyć mapę terenu.

  • Współrzędne bezpłatnego parkingu na Trzech Wzgórzach: 50.0089, 18.4537,
  • Na miejscu jest wypożyczalnia,
  • Wstęp na teren parku jest darmowy,
  • Trzy Wzgórza są czynne całą dobę.
Trzy Wzgórza parking

Gdzie dokładnie znajduje się Rodziny Park Rozrywki Trzy Wzgórza i jak tam dojechać?

Gdzie dokładnie znaleźć Rodzinny Park Rozrywki Trzy Wzgórza? Jest zlokalizowany w Wodzisławiu Śląskim między osiedlami XXX-lecia PRL, Piastów oraz Dąbrówki. Wstęp na teren parku jest bezpłatny tak jak większość atrakcji.

Znajdują się tam punkty gastronomiczne, a także część socjalna, w tym osobne pomieszczenie dla matek i dzieci. Warto wspomnieć też o wypożyczalni sprzętu, która sprawia, że można jeszcze bardziej wykorzystać możliwości parku. Trzy Wzgórza w Wodzisławiu Śląskim to miejsce, które z pewnością warto odwiedzić, najlepiej całą rodziną.

Trzy Wzgórza mapa

Centrum rozrywki w Wodzisławiu Śląskim

Park Trzy Wzgórza to prawdziwe centrum atrakcji, które przyciąga chętnych z bliższej i dalszej okolicy. Kiedyś zapomniany teren stał się oazą zabawy i rozrywki, ściągającą rodziny z miasta, regionu, ale też całego kraju. O skali przedsięwzięcia dobrze mówią liczby – linarium ma prawie 13 metrów wysokości. Ścieżki turystyczne to ponad 31 tysięcy metrów kwadratowych, a cały park to 24 hektary.

Trzy Wzgórza Wodzisław
Centrum rozrywki Wodzisław Śląski
przewodnik

Co można tam robić? Jakie atrakcje czekają na odwiedzających?

Park Trzy Wzgórza w Wodzisławiu Śląskim przyciąga gości, którzy chcą miło spędzić czas przy dobrym jedzeniu (zapraszając na specjalne stanowiska do grillowania czy miejsca na ognisko). I tych, którzy chcą spalić trochę kalorii na wielokilometrowych ścieżkach pieszych i rowerowych.

Ciekawym wyzwaniem może być też strzelnica laserowa czy ścieżka zdrowia, której poziom trudności można dopasować do swoich możliwości. Dla szukających rozrywki grupowej udostępnione są też atrakcje takie jak: tor do buli, do gry w kapsle, kręgle rosyjskie (świetna alternatywa dla tradycyjnych kręgielni w zamkniętych pomieszczeniach) czy stoły do gier planszowych.

Wiele osób trafia do parku, żeby sprawdzić swoje siły w tamtejszych labiryntach, które znajdują się na terenie ponad 6 tysięcy metrów kwadratowych. Szukanie wyjścia pomaga rozwijać orientację i pamięć przestrzenną, a możliwość zmiany układu labiryntu powoduje, że można próbować przejścia wielokrotnie. 

Park Trzy Wzgórza to też bardzo duży, ogrodzony plac zabaw, wiele torów rowerowych z przeszkodami, profesjonalny tor dla modeli zdalnie sterowanych radiem o napędzie spalinowym i elektrycznym (wyposażony w elementy jak prawdziwy tor wyścigowy, punkt startowy czy miejsce do serwisowania modeli) oraz boisko wielofunkcyjne. Oferta parku stale się powiększa, a jedną z najnowszych atrakcji jest chata solna, która doskonale wpływa na regenerację organizmu i dobre samopoczucie.

Co warto zobaczyć w okolicy?

Centrum rozrywki Wodzisław Śląski
Centrum rozrywki Wodzisław Śląski
Centrum rozrywki Wodzisław Śląski
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.