Małopolskie,  Podróże z dzieckiem

Enklawa przyrodnicza „Bobrowisko” w Starym Sączu

Odwiedzających Stary Sącz leżący w Małopolsce czeka kolejna atrakcja. Tuż przy kąpielisku, na niezagospodarowanym dotąd terenie popularnych „Stawów” utworzono ścieżkę, która pozwoli ludziom obserwować przyrodę. W „Bobrowisku” turyści mogą przespacerować się leśną ścieżką z widokiem na Dunajec, drewnianymi pomostami sięgającymi ponad 400 metrów, a także skorzystać z dwóch czatowni.

Enklawa Bobrowisko Stary Sącz – dojazd

Dojechać na miejsce można z pomocą nawigacji wpisując Enklawa Bobrowisko Stary Sącz lub Stawy Stary Sącz. Atrakcja znajduje się poza centrum Starego Sącza i dojechać do niej można skręcając tuż za mostem nad Dunajcem w lewo. Z Nowego Sącza dojedziemy na miejsce w ciągu kilkunastu minut. 

Bobrowisko parking | mapa i lokalizacja

Wycieczkę rozpoczynamy na darmowym parkingu znajdującym się przy drodze 969. Postój jest darmowy i spokojnie zmieści się tam kilkadziesiąt samochodów. Można zatrzymać się już zaraz po zjeździe z drogi głównej lub nieco dalej, za mapą i przy ścieżce do Bobrowiska. Nie zawsze jest tam miejsce, bo stamtąd najbliżej jest do bramy głównej prowadzącej do Parku Wodnego i parku linowego „Lemur”. 

Zatrzymujemy się przy mapie i oglądamy, jak to wygląda. Starosądeckie stawy są bardzo popularne wśród okolicznych mieszkańców. Można tam popływać, wypożyczyć kajaki, rowerki wodne, zagrać w siatkówkę, opalać się czy coś zjeść. Ten obiekt rekreacyjny codziennie przyciąga do siebie setki osób. Jeśli nie jesteśmy zmotoryzowani, to zawsze możemy skorzystać z komunikacji miejskiej, bo tuż przy parkingu znajduje się pętla autobusowa. Rozkłady można sprawdzić na stronie przewoźnika. 

Bobrowisko Stary Sącz

Bobrowisko Stary Sącz – cennik i godziny otwarcia

Wejście na teren Bobrowiska w Starym Sączu jest darmowe. Teren jest monitorowany i można tam wchodzić wyłącznie w porze dziennej. Na miejsce docieramy za drewnianymi znakami i leśną ścieżką z widokiem na rzekę Dunajec. Można wybrać się tutaj wózkiem i rowerem. Na te drugie przygotowano specjalne miejsca postoju. 

Bobrowisko Stary Sącz
Bobrowisko Stary Sącz
Bobrowisko Stary Sącz

Bobrowisko – ścieżka przyrodnicza Stary Sącz

Na jednej z dwóch czatowni zamontowane są lunety obserwacyjne. Są one trochę za wysoko zamontowane. Niskie osoby mogą mieć problemy. Ścieżka wyposażona jest w tablice z opisami charakterystycznych roślin i zwierząt dla tego obszaru. W czatowniach zamontowano także elementy „edutainmentu” – czyli edukacji poprzez zabawę. W ramach tego wyposażenia zaprojektowano i wykonano dioramy przedstawiające sceny związane z miejscem, w którym dzisiaj jest enklawa przyrodnicza Bobrowisko, a które jeszcze kilka dekad temu było terenem żwirowni. 

NAJPIĘKNIEJSZE-SZLAKI-W-POLSKICH-GORACH"
Jeśli korzystasz z naszych treści i znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 10 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

My byliśmy tutaj po godzinie 19. Słońce chyliło się już ku zachodowi i bardzo spektakularnie to wyglądało. Ludzi było całkiem sporo, jednak jak powstanie coś nowego to zawsze jest spore zainteresowanie, a przecież „Bobrowisko” otwarte jest dopiero kilka miesięcy.

Bobrowisko Stary Sącz – aplikacja mobilna

Przy zwiedzaniu Bobrowiska w Starym Sączu pomaga aplikacja, którą można pobrać w Google Play. Dzięki niej dowiemy się o roślinach i zwierzętach zamieszkujących bobrowisko. Opowieści lektora urozmaicą całą wycieczkę. Jest również mapa oraz quizy, a aplikacja dostępna jest w trzech językach: polskim, angielskim i słowackim.

Co zobaczyć w pobliżu Starego Sącza?

Bobrowisko w Starym Sączu na pewno jest warte odwiedzenia i można je zobaczyć np. podczas drogi w Beskid Sądecki. W pobliżu zobaczyć jeszcze można platformę widokową w Woli Kroguleckiej, a także ścieżkę w koronach drzew, która została wybudowana w Krynicy-Zdroju. 

Sesja narzeczeńska na Bobrowisku w Starym Sączu

Wpis aktualizuję w październiku, ponieważ odwiedziliśmy to miejsce kolejny raz podczas sesji narzeczeńskiej z Agnieszką i Krzyśkiem. Bobrowisko to idealne miejsce na zdjęcia dla przyszłych Par Młodych, a sesje narzeczeńskie to świetny pomysł na zapoznanie się przed dniem ślubu. 

Bobrowisko Sesja narzeczeńska
Bobrowisko Stary Sącz
Bobrowisko Stary Sącz

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.

WSPIERAJ ROZWÓJ NASZEGO BLOGA I ODBIERZ NAGRODY

4 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *