Enklawa przyrodnicza „Bobrowisko” w Starym Sączu

Odwiedzających Stary Sącz leżący w Małopolsce czeka kolejna atrakcja. Tuż przy kąpielisku, na niezagospodarowanym dotąd terenie popularnych „Stawów” utworzono ścieżkę, która pozwoli ludziom obserwować przyrodę. W „Bobrowisku” turyści mogą przespacerować się leśną ścieżką z widokiem na Dunajec, drewnianymi pomostami sięgającymi ponad 400 metrów, a także skorzystać z dwóch czatowni.

Parking przy Bobrowisku | cena i lokalizacja 

Wycieczkę rozpoczynamy na darmowym parkingu znajdującym się przy drodze 969. Postój jest darmowy i spokojnie zmieści się tam kilkadziesiąt samochodów. Można zatrzymać się już zaraz po zjeździe z drogi głównej lub nieco dalej, za mapą i przy ścieżce do Bobrowiska. Nie zawsze jest tam miejsce, bo stamtąd najbliżej jest do bramy głównej prowadzącej do Parku Wodnego i parku linowego „Lemur”. 

Zatrzymujemy się przy mapie i oglądamy jak to wygląda. Starosądeckie stawy są bardzo popularne wśród okolicznych mieszkańców. Można tam popływać, wypożyczyć kajaki, rowerki wodne, zagrać w siatkówkę, opalać się czy coś zjeść. Ten obiekt rekreacyjny codziennie przyciąga do siebie setki osób. Jeśli nie jesteśmy zmotoryzowani to zawsze możemy skorzystać z komunikacji miejskiej, bo tuż przy parkingu znajduje się pętla autobusowa. Rozkład tutaj

Bobrowisko | godziny otwarcia i bilety wstępu

Wejście na teren „Bobrowiska” jest darmowe. Teren jest monitorowany i można tam wchodzić wyłącznie w porze dziennej. Na miejsce docieramy za drewnianymi znakami i leśną ścieżką z widokiem na rzekę Dunajec. Można wybrać się tutaj wózkiem i rowerem. Na te drugie przygotowano specjalne miejsca postoju. 

Na jednej z dwóch czatowni zamontowane są lunety obserwacyjne. Są one trochę za wysoko zamontowane. Niskie osoby mogą mieć problemy. Ścieżka wyposażona jest w tablice z opisami charakterystycznych roślin i zwierząt dla tego obszaru. W czatowniach zamontowano także elementy „edutainmentu” – czyli edukacji poprzez zabawę. W ramach tego wyposażenia zaprojektowano i wykonano dioramy przedstawiające sceny związane z miejscem, w którym dzisiaj jest enklawa przyrodnicza Bobrowisko, a które jeszcze kilka dekad temu było terenem żwirowni. 

My byliśmy tutaj po godzinie 19. Słońce chyliło się już ku zachodowi i bardzo spektakularnie to wyglądało. Ludzi było całkiem sporo, jednak jak powstanie coś nowego to zawsze jest spore zainteresowanie, a przecież „Bobrowisko” otwarte jest dopiero kilka miesięcy. Miejsce na pewno jest warte odwiedzenia i można je zobaczyć np. podczas drogi w Beskid Sądecki. W pobliżu zobaczyć jeszcze można platformę widokową w Woli Kroguleckiej. 

Dziękujemy, że jesteś z nami!!!

Zachęcamy Cię do odwiedzin naszych stron na FacebookuInstagramieTwitterze i Google+, śledzenia kanału na YouTubie, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl, a także wsparcia naszej pracy. Komentuj i polecaj znajomym. Niech oni również dowiedzą się o naszym blogu.

3 komentarze

  1. Po co powstalo? Po to by ludzie nie zadeptywali go na oslep. To wlasnie dlatego czlonek zarzadu wojewodztwa malopolskiego Leszek Zegzda mowi, ze jest trendy a nawet ? uzywajac topowego ostatnio okreslenia ? sexy. O czym mowa? O oddanej wlasnie oficjalnie atrakcji pod nazwa Enklawa Bobrowisko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *