Małopolskie,  Podróże z dzieckiem

Enklawa przyrodnicza „Bobrowisko” w Starym Sączu

Odwiedzających Stary Sącz leżący w Małopolsce czeka kolejna atrakcja. Tuż przy kąpielisku, na niezagospodarowanym dotąd terenie popularnych „Stawów” utworzono ścieżkę, która pozwoli ludziom obserwować przyrodę. W „Bobrowisku” turyści mogą przespacerować się leśną ścieżką z widokiem na Dunajec, drewnianymi pomostami sięgającymi ponad 400 metrów, a także skorzystać z dwóch czatowni.

Enklawa Bobrowisko Stary Sącz – dojazd

Dojechać na miejsce można z pomocą nawigacji wpisując Enklawa Bobrowisko Stary Sącz lub Stawy Stary Sącz. Atrakcja znajduje się poza centrum Starego Sącza i dojechać do niej można skręcając tuż za mostem nad Dunajcem w lewo. Z Nowego Sącza dojedziemy na miejsce w ciągu kilkunastu minut. 

Bobrowisko parking | mapa i lokalizacja

Wycieczkę rozpoczynamy na darmowym parkingu znajdującym się przy drodze 969. Postój jest darmowy i spokojnie zmieści się tam kilkadziesiąt samochodów. Można zatrzymać się już zaraz po zjeździe z drogi głównej lub nieco dalej, za mapą i przy ścieżce do Bobrowiska. Nie zawsze jest tam miejsce, bo stamtąd najbliżej jest do bramy głównej prowadzącej do Parku Wodnego i parku linowego „Lemur”. 

Zatrzymujemy się przy mapie i oglądamy, jak to wygląda. Starosądeckie stawy są bardzo popularne wśród okolicznych mieszkańców. Można tam popływać, wypożyczyć kajaki, rowerki wodne, zagrać w siatkówkę, opalać się czy coś zjeść. Ten obiekt rekreacyjny codziennie przyciąga do siebie setki osób. Jeśli nie jesteśmy zmotoryzowani, to zawsze możemy skorzystać z komunikacji miejskiej, bo tuż przy parkingu znajduje się pętla autobusowa. Rozkłady można sprawdzić na stronie przewoźnika. 

Bobrowisko Stary Sącz

Bobrowisko Stary Sącz – cennik i godziny otwarcia

Wejście na teren Bobrowiska w Starym Sączu jest darmowe. Teren jest monitorowany i można tam wchodzić wyłącznie w porze dziennej. Na miejsce docieramy za drewnianymi znakami i leśną ścieżką z widokiem na rzekę Dunajec. Można wybrać się tutaj wózkiem i rowerem. Na te drugie przygotowano specjalne miejsca postoju. 

Bobrowisko Stary Sącz
NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCA W POLSCE
Bobrowisko Stary Sącz

Bobrowisko – ścieżka przyrodnicza Stary Sącz

Na jednej z dwóch czatowni zamontowane są lunety obserwacyjne. Są one trochę za wysoko zamontowane. Niskie osoby mogą mieć problemy. Ścieżka wyposażona jest w tablice z opisami charakterystycznych roślin i zwierząt dla tego obszaru. W czatowniach zamontowano także elementy „edutainmentu” – czyli edukacji poprzez zabawę. W ramach tego wyposażenia zaprojektowano i wykonano dioramy przedstawiające sceny związane z miejscem, w którym dzisiaj jest enklawa przyrodnicza Bobrowisko, a które jeszcze kilka dekad temu było terenem żwirowni. 

My byliśmy tutaj po godzinie 19. Słońce chyliło się już ku zachodowi i bardzo spektakularnie to wyglądało. Ludzi było całkiem sporo, jednak jak powstanie coś nowego to zawsze jest spore zainteresowanie, a przecież „Bobrowisko” otwarte jest dopiero kilka miesięcy.

Bobrowisko Stary Sącz – aplikacja mobilna

Przy zwiedzaniu Bobrowiska w Starym Sączu pomaga aplikacja, którą można pobrać w Google Play. Dzięki niej dowiemy się o roślinach i zwierzętach zamieszkujących bobrowisko. Opowieści lektora urozmaicą całą wycieczkę. Jest również mapa oraz quizy, a aplikacja dostępna jest w trzech językach: polskim, angielskim i słowackim.

Co zobaczyć w pobliżu Starego Sącza?

Bobrowisko w Starym Sączu na pewno jest warte odwiedzenia i można je zobaczyć np. podczas drogi w Beskid Sądecki. W pobliżu zobaczyć jeszcze można platformę widokową w Woli Kroguleckiej, a także ścieżkę w koronach drzew, która została wybudowana w Krynicy-Zdroju. 

Sesja narzeczeńska na Bobrowisku w Starym Sączu

Wpis aktualizuję w październiku, ponieważ odwiedziliśmy to miejsce kolejny raz podczas sesji narzeczeńskiej z Agnieszką i Krzyśkiem. Bobrowisko to idealne miejsce na zdjęcia dla przyszłych Par Młodych, a sesje narzeczeńskie to świetny pomysł na zapoznanie się przed dniem ślubu. 

Bobrowisko Sesja narzeczeńska
Bobrowisko Stary Sącz
Bobrowisko Stary Sącz
Cześć! :) Jeśli znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do blogowej skarbonki. Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać. :)

4 komentarze

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *