Wola Krogulecka – platforma widokowa ślimak

Platforma widokowa w Woli Kroguleckiej. Ślimak, ślimak, ślimak? I jeszcze na nim zachód słońca? Tak! Ten popularny Ślimak to bardzo ciekawa platforma widokowa położona w Beskidzie Sądeckim we wsi Wola Krogulecka w okolicach Rytra i Starego Sącza. 

To miejsce jest bardzo charakterystyczne dla polskich gór. Przyjeżdża tam bardzo wiele osób, a przekonaliśmy się o tym podczas ostatniego zachodu słońca. Ludzi jest tam dość sporo, bo można dojechać drogą asfaltową i zostawić samochód na obszernym parkingu.

Wola Krogulecka

Wola Krogulecka – co widać z tarasu widokowego?

Widoki z platformy widokowej rozciągają się w każdym kierunku, natomiast najbardziej okazałe prezentują się w stronę Doliny Popradu, pasma Radziejowej i Beskidu Wyspowego z Mogielicą na czele.

Zachęcamy do wizyty na terenie Beskidu Sądeckiego i do odwiedzin popularnego ślimaka. Należy on bowiem do Korony Ziemi Sądeckiej. My polecamy najbardziej wschody oraz zachody słońca, ponieważ w tym miejscu wyglądają przepięknie.

Wola Krogulecka
Wola Krogulecka

Jak dojechać do platformy widokowej w Woli Kroguleckiej? – dojazd, parking i mapa

Punkt widokowy położony w malowniczym miejscu we wsi Wola Krogulecka znajduje się tuż na Barcicami. Z Nowego Sącza można dojechać drogą numer 87 na Piwniczną-Zdrój. W centrum Barcic trzeba skręcić w lewo za znakami informującymi o tarasie widokowym i jechać cały czas pod górę za szlakiem niebieskim.

Przy platformie widokowej we Woli Kroguleckiej przewidziano dwa parkingu.

  1. Tuż przy ślimaku: współrzędne 49.507461, 20.672715 – bezpłatny parking dostępny w dni robocze,
  2. 300 metrów wcześniej przy drodze głównej: współrzędne 49.510763, 20.671910 – bezpłatny parking dostępny w dni robocze oraz weekendy.

Taras widokowy w Woli Kroguleckiej – cennik i godziny otwarcia

Taras widokowy w Woli Kroguleckiej jest czynny 24 godziny na dobę. Wejście na niego jest bezpłatne. Pamiętaj, aby na miejscu dbać o porządek.

Wola Krogulecka
platforma widokowa ślimak
przewodnik

Atrakcje w okolicy

Beskid Sądecki słynie z wielu pięknych miejsc, dlatego oprócz tarasu widokowego warto odwiedzić inne ciekawe atrakcje.

  1. Nowy Sącz – atrakcje na jeden dzień,
  2. Pierwsza w Polsce ścieżka w koronach drzew w Krynicy-Zdroju,
  3. Schronisko Cyrla w Rytrze,
  4. Bacówka nad Wierchomlą i wieś Wierchomla,
  5. Radziejowa – najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego,
  6. Bobrowisko w Starym Sączu,
  7. Zobacz także 5 najpiękniejszych szlaków w Beskidzie Sądeckim.
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.