Beskid Sądecki - widok na Tatry
Beskid Sądecki,  Małopolskie

10 najpiękniejszych miejsc w Beskidzie Sądeckim, z których zobaczymy Tatry

Beskid Sądecki jest takim pasmem górskim, z którego rozciągają się przepiękne widoki na Tatry. Moglibyśmy pokusić się nawet o stwierdzenie, że miejsc do ich obserwowania w Beskidzie Sądeckim jest najwięcej spośród całych Beskidów. Równać się chyba tylko z nim może Beskid Żywiecki, jednak Tatry obserwowane spośród pierwszego Beskidu są o wiele okazalsze, mimo że nie posiada on w swoich granicach Babiej Góry czy Pilska.

Przedstawimy Wam 10 najpiękniejszych miejsc według nas, z których widać Tatry, a ocenę zostawiamy każdemu z osobna. Później można sprawdzić 5 najpiękniejszych szlaków w Beskidzie Sądeckim. A może warto wybrać się na szlak długodystansowy Główny Szlak Beskidu Sądeckiego?

10. Jasielnik

Bardzo ciekawe miejsce, mało znane i uczęszczane. Okolice szczytu Jasielnik na czerwonym szlaku z Jaworek na Polanę Litawcową. Jest to pogranicze Pienin i Beskidu Sądeckiego. Widoki mamy jeszcze na Gorce, Pieniny i Beskid Żywiecki. Sprawdź to miejsce u nas na blogu – Jasielnik.

9. Jaworzyna Krynicka

Widoki z Jaworzyny Krynickiej obejmują panoramę 360 stopni, a jedna ze stron to piękny widok na Tatry. Oprócz tego widoki rozciągają się między innymi na Beskid Niski, Pieniny, Bieszczady, Góry Świętokrzyskie, Pogórze Ciężkowickie, Vihorlat, Góry Czerchowskie czy Beskid Wyspowy. Sprawdź to miejsce u nas na blogu – Jaworzyna Krynicka.

8. Szałasy Jarzębackie

Hala Szałasy Jarzębackie znajduje się na żółtym szlaku z Piwnicznej-Zdroju na Halę Pisaną. Na pierwszym planie widoki obejmują Beskid Sadecki, dalej najwyższy szczyt Pienin – Wysoka, a w tyle Tatry. Sprawdź to miejsce u nas na blogu. Sprawdź to miejsce u nas na blogu – Szałasy Jarzębackie.

7. Schronisko pod Bereśnikiem

Przy schronisku obejrzymy piękne krajobrazy na stronę południową. Widoki na Pieniny i Tatry z okien budynku są wizytówką tego miejsca. Już podczas podejścia pod Bereśnik możemy delektować się cudownymi panoramami. Sprawdź to miejsce u nas na blogu – Schronisko pod Bereśnikiem.

6. Eliaszówka

Chociaż drzewa są coraz wyższe, to widoki na Tatry z wieży widokowej na Eliaszówce dalej są jednymi z najpiękniejszych w całym paśmie górskim. Gdyby nie drewniana konstrukcja to widoki mielibyśmy zaledwie na stronę północną. Tak to możemy obserwować Gorce, Pieniny, Beskid Żywiecki, Góry Lewockie czy Pogórze Rożnowskie. Sprawdź to miejsce u nas na blogu – Eliaszówka.

5. Radziejowa 

Najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego, Radziejowa nie jest według nas numerem 1 w naszym rankingu. Zajmuje 5 miejsce mimo wieży widokowej i panoram 360 stopni. Oprócz Tatr zobaczymy z Radziejowej – Góry Świętokrzyskie, Beskid Niski, Góry Lewockie, Beskid Żywiecki, Beskid Wyspowy, Gorce czy Bieszczady. Sprawdź to miejsce u nas na blogu – Radziejowa.

4. Koziarz

Po tym jak powstała wieża widokowa to widoki zrobiły się przepiękne. Kiedyś cała kopuła szczytowa była zalesiona, teraz jest to świetne miejsce obserwacyjne dla fotografów. Widoki na Pieniny, Gorce czy Beskid Wyspowy. Sprawdź to miejsce u nas na blogu – Koziarz.

3.Polana Litawcowa

Polana Litawcowa znajduje się na Przełęczy Obidza. Do samej góry można dotrzeć samochodem, dlatego to miejsce jest tak bardzo popularne wśród zwykłych ludzi. Znajduje się na szlaku Przełęcz Obidza – Radziejowa. Sprawdź to miejsce u nas na blogu – Polana Litawcowa.

2. Bacówka nad Wierchomlą

2 miejsce w rankingu zajmują krajobrazy spod Bacówki nad Wierchomlą. Nie trzeba nawet wychodzić przed budynek, żeby oglądać takie widoki. Wystarczy zająć odpowiednie miejsce przy oknie. Przez wielu tatrzański krajobraz z Wierchomli jest najpiękniejszym w całych górach. Sprawdź to miejsce u nas na blogu – Bacówka nad Wierchomlą.

1. Mały Rogacz – Przełecz Żłobki

Mały Rogacz, a właściwie jego okolice to miejsce przepiękne, a widoki z niego są oszałamiające. Zostaje ono zwycięzcą naszego rankingu. Mały Rogacz znajduje się na szlaku Przełęcz Gromadzka – Radziejowa. Sprawdź to miejsce u nas na blogu – Rogacze pod Radziejową.

Jeśli znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, wskazówki, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do blogowej skarbonki.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *