Psia Trawka
Małopolskie,  Tatry

Opis szlaku na Psią Trawkę w Tatrach z Toporowej Cyrhli

Drugi dzień ulewnego deszczu nie zachęcał do spacerowania po górach. Nic nie wyglądało, aby miało się rozpogodzić. Piątkowy dzień spędziliśmy na szwędaniu się po Zakopanem i na zakupach pamiątek, dlatego w sobotę musieliśmy wybrać się na szlak. Po około godziny 9 deszcz przestał padać, więc szybko jedzenie do plecaka, buty na nogi i w drogę. Naszym celem była Psia Trawka.

Mapa trasy turystycznej na Psią Trawkę w Tatrach

Zakopane (Toporowa Cyrhla) – Hala Kopieniec – Sucha Woda – Psia Trawka

Z Zakopanego na Psią Trawkę w Tatrach

Z miejsca noclegowego udajemy się w lewo i idziemy kawałek asfaltem na Toporową Cyrhlę (992 m). Jest to najwyżej położona część Zakopanego. Przez ten odcinek drogi przejeżdżający busiarze, którzy kierują się do Morskiego Oka, pytają, czy nas nie podrzucić. Każdy sposób na zarobek jest dobry, a pasażer nie musi się  martwić, że nie zdąży na busa.

Udajemy się szlakiem czerwonym na szczyt Psia Trawka (1188 m). Po dwudziestu pięciu minutach maszerowania dochodzimy do kasy biletowej. Aż żal było patrzeć na Pana obsługującego kasę. Biedny będzie musiał się wynudzić tego dnia, bo turystów za dużo nie będzie, a być może za niedługo lunie deszczem.

No nic, robimy co swoje, czyli płacimy za bilet, podbijamy pieczątki i życzymy smacznego pracownikowi jedzącemu śniadanie. Szlak, gdyby było sucho, jest przyjemny. Niestety tego dnia zrobiło się spore błoto, trzeba troszkę się natrudzić, żeby nie przemoczyć butów. Po 30 minutach docieramy na wyznaczone miejsce – cel osiągnięty.

Niestety pogoda zaczyna się pogarszać, zaczyna padać i robić się zimno. Każdy z nas ma ochotę iść dalej, chociażby do schroniska Murowaniec, ale z drugiej strony w taką pogodę można szybko przemarznąć i zachorować, a tego już nikt nie chce. Przecież musimy mieć naładowane baterie na kolejny dzień – na Morskie Oko, Szpiglasowy Wierch i Dolinę Pięciu Stawów. Decydujemy się jednak na powrót do noclegu. Zmieniamy szlak na kolor czarny i wracamy przez około trzydzieści minut drogą do dzielnicy Brzeziny, zaś stamtąd dostajemy się busem do Jaszczurówki.

Wycieczka na Psią Trawkę należy do łatwiejszych szlaków w Tatrach

Jeśli szukasz łatwych szlaków w Tatrach, to Psia Trawka będzie idealnym pomysłem. Nie jest to może główny cel wycieczki, jednak przy takiej pogodzie dobre i to. Przez Psią Trawkę przechodzi się, idąc w kierunku Hali Gąsienicowej. Jeśli szukasz innych łatwych i ciekawych szlaków dla początkujących, to sprawdź naszego bloga – łatwe szlaki w Tatrach dla początkujących.

Jeśli znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, wskazówki, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do blogowej skarbonki.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *