Pałac Wojanów niedaleko Jeleniej Góry – czy można zwiedzać? Jak wygląda?

Pałac Wojanów to piękna budowla w woj. dolnośląskim niedaleko Jeleniej Góry. Obecnie jest to hotel i nie można go zwiedzać. Jedynie grupy zorganizowane mogą wybrać się tam na zwiedzanie, ale tylko na zewnątrz. Budowla najpiękniej wygląda od strony parku, dlatego z parkingu musisz przejść kilkaset metrów, żeby to zobaczyć.

MYNASZLAKU NIEZNANE MIEJSCA

Pierwszy raz o Wojanowie wspomniano w XIII wieku. W 1607 roku dwór wybudował tutaj Nickel von Zedlitz und Nimmersath, jednak podczas wojny trzydziestoletniej został spalony. W 1667 roku został odbudowany przez Christopha von Zedlitz w stylu barokowym. Na przełomie lat zmieniał właścicieli i zostawał przebudowywany. Barokową przebudowę obiektu zlecił w 1754 roku Daniel von Buchs. W 1833 roku Karl Albrecht Ike założył tutaj piękny park. Podczas II wojny światowej w wojanowskim pałacu znajdował się obóz pracy. Po wojnie był tam PGR, natomiast teraz obiekt jest w rękach prywatnych właścicieli, którzy stworzyli tam kompleks hotelowo-konferencyjny.

Pałac Wojanów

Pałac Wojanów – zwiedzanie na zewnątrz, atrakcje | obiekty + park

Na miejscu możesz zobaczyć okazały Pałac Wojanów. W nim znajdują się pokoje sala balowa, restauracja ogrodowa oraz winiarnia. Oprócz tego jest stodoła, w której aktualnie mieszczą się: pokoje, recepcja, basen, spa oraz siłownia. W spichlerzu są pokoje oraz Sala Wojanowska i Sala Karkonoska. W stajni są pokoje, restauracja oraz oranżeria. Jest jeszcze oficyna oraz ogród francuski. Najpiękniej pałac wygląda od strony południowej i południowo-wschodniej. Przed obiektem znajduje się fontanna, a podczas wizyty w obiekcie warto zwrócić uwagę na ciekawy portal. Pałac ma trzy kondygnacje z wieżami w każdym rogu. Najlepiej to widać na zdjęciach z drona.

Pałac Wojanów

Jak dojechać do rezydencji?

Dojazd z Jeleniej Góry do Pałacu w Wojanowie zajmuje 15 minut – 13 kilometrów. Z Wrocławia trafisz tam w ciągu 2 godzin – 105 kilometrów. Z Wrocławia musisz jechać na Strzegom, Dobromierz, Bolków i Radomierz. Do obiektu możesz trafić o każdej porze roku. 

Pałac Wojanów

Hotel w Pałacu w Wojanowie

Wiele osób spędza na terenie rezydencji nocleg, aby poczuć klimat dawnych lat. W pałacu znajduje się restauracja, a nawet odbywają się tam różne imprezy np. wesela. Jest strefa Spa & Wellness czy zabiegi kosmetyczne. Warto odwiedzić to miejsce podczas wizyty w Karpaczu czy Jeleniej Góry. Jeśli trafisz do Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach, to zobaczysz ten obiekt w miniaturze.

Hotel
przewodnik
Hotel
MYNASZLAKU FILM
Hotel
Hotel
MYNASZLAKU NIEZNANE MIEJSCA
Dolny Śląsk
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.