Szybowisko Bezmiechowa – perełka widokowa Podkarpacia

Szybowisko Bezmiechowa to jedno z najlepszych miejsc do obserwowania bieszczadzkiej panoramy. Jest to niesamowicie interesujące lotnisko, którego odwiedzenie z pewnością przyniesie ogrom wrażeń i miłych wspomnień, które będą powracać przez lata. Szczególnym atutem szybowiska w Bezmiechowej jest jego niezwykle korzystne położenie, znajduje się ono na jednym z najpiękniejszych szczytów widokowych w Górach Słonnych o nazwie Kamionka, w samym centrum Parku Krajobrazowego Gór Słonnych.

 • Zobacz także największe atrakcje turystyczne Podkarpacia.
 • Szybowisko Bezmiechowa

  Gdzie znajduje się Szybowisko w Bezmiechowej i jak tam dojechać?

  Szybowisko znajduje się w Bezmiechowej Górnej. Ma swoje położenie na jednym z najpiękniejszych szczytów widokowych w całej Polsce, dzięki czemu cieszy się ogromnym uznaniem turystów z całego kraju. Jest to miejsce o ogromnej renomie, powszechnie uznaje się je za miejsce narodzin polskiej tradycji szybowniczej, to tam zaczęła się historia pod znakiem Polskiej Akademii Szybownictwa, spod której skrzydeł pochodzą najwybitniejsze nazwiska polskiego szybownictwa.

  Najlepiej dojechać kierując się z Sanoka na Lesko drogą numer 84 i w Lesku skręcić w lewo na Jankowice. Dalej kolejne znaki będą wskazywać Bezmiechową Górną i Szybowisko Bezmiechowa. Trzeba się kierować cały czas za nimi. Przejedziesz także przez Bezmiechową Dolną. Kulminacyjnym punktem jest stromy podjazd pod Akademicki Ośrodek Szybowcowy. Parking na miejscu jest bezpłatny. Współrzędne dojazdu: 49.521829, 22.410989.

  Bezmiechowa Górna - lotnisko

  Lotnisko, nocleg i restauracja

  Korzystne warunki zapewniają bezpieczeństwo latania. Występujące tam korzystne prądy termiczne sprzyjają wznoszeniu się na rozległe pogórzańskie i beskidzkie łąki. Obecnie ośrodek zarządzany jest przez Akademicki Ośrodek Szybowcowy Politechniki Rzeszowskiej (AOS), który sprawuje pieczę nad wszystkimi detalami. Oferują także szkolenia, jesienne obozy treningowe i niezwykle interesujące konferencje. Niesamowite muszą wygladać tam loty widokowe.

  Bezmiechowa jest ważnym elementem turystycznego krajobrazu nawet dla tych, którzy z różnych powodów nie chcą zdecydować się na lot w przestworza. Równie zapadającym w pamięć widokiem jest możliwość obserwowania podczas spaceru szybujących po niebie lotników. Co więcej, na miejscu można wynająć nocleg, a także skorzystać z restauracji.

  Hotel - Schronisko Bezmiechowa

  Szybowisko w Bezmiechowej to perełka widokowa na Podkarpaciu

  Dla miłośników Bieszczadów tak rozległa panorama jest zjawiskiem wyjątkowym. Wielu turystów opisuje swoje wrażenia w samych pozytywnych słowach. Odwiedzenie szybowiska w Bezmiechowej będzie najlepszym możliwym wykorzystaniem pięknej pogody. My też tak trafiliśmy w drodze powrotnej znad Soliny do domu.

  Powoli zbliża się jesień, a to znaczy, że rozciągające się kilometrami krajobrazy najlepiej będzie obserwować właśnie z podniebnej perspektywy. Szybowisko zachwyci każdego miłośnika krajobrazów. Z tego odkrytego i wyjątkowo widokowego wzniesienia można podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę.

  Lotnisko w Bezmiechowej

  Dodatkowym atutem tego miejsca jest sieć dobrze oznakowanych szlaków turystycznych, z których można korzystać cały rok. Umożliwiają one doznanie całości uroków Gór Słonnych, ponieważ łączą one szybowisko z cennymi dla tego rejonu obszarami chronionymi, rezerwatami, a także pomnikami przyrody, ruinami zamku, różnorodnymi punktami widokowymi i parkami. Odwiedziny w Szybowisku Bezmiechowa z pewnością będzie ciekawym doświadczeniem. Opuszczenie tej atrakcji podczas zwiedzania okolicy to prawdziwy grzech. A jeśli będziesz w okolicy, to zobacz koniecznie Kamień Leski.

  Lądowisko Bezmiechowa
  przewodnik
  Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

  Postaw mi kawę na buycoffee.to

  NEWSLETTER!

  Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

  Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.