ZOO Łódź – wszystko co warto wiedzieć przed wizytą

Podczas naszej wizyty w Łodzi już w pierwszy dzień po przyjeździe do miasta wybraliśmy się do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego. To drugie zoo, które odwiedziliśmy podczas naszych podróży samochodowych po Polsce. Pierwszym było zoo w Białymstoku, jednak ono należało do tych mniejszych. Później byliśmy jeszcze w ZOO w Krakowie, jednak to w Łodzi podobało nam się najbardziej.

Jeśli planujesz pierwszy raz wizytę w łódzkim ogrodzie zoologicznym, to dobrze trafiłeś. Też byliśmy tam pierwszy raz, szukaliśmy konkretnych rzeczy, informacji praktycznych, które ułatwiłyby nam zwiedzanie tej jednej z największych atrakcji na terenie Łodzi. Odwiedzenie miasta było częścią naszej podróży samochodowej po regionie. Stworzyliśmy po powrocie do domu tekst przedstawiający 50 miejsce, które warto zobaczyć w województwie łódzkim, do którego zapraszamy.

zoo lodz z dzieckiem
co zobaczyc w zoo w lodzi

Na jakiej ulicy jest ZOO w Łodzi? Lokalizacja, dojazd i parking

Adres: ZOO Łódź – Konstantynowska 8/10, 94-303 Łodź – Polesie. Współrzędne: 51.763986, 19.413464

Dojazd: Od strony Manufaktury w Łodzi dojedziemy ulicą Ogrodową, Srebrzyńską i Konstantynowską.

Parking znajduje się przy ulicy Krzemienieckiej jakieś 200 metrów od wejścia na teren ogrodu. Współrzędne parkingu: 51°45’44.3″N 19°24’30.8″E. Parking w tym miejscu jest bezpłatny.

zoo lodz wejscie od krzemienieckiej
ryby w zoo lodz

ZOO Łódź – cennik i godziny otwarcia. Ile kosztują bilety wstępu?

Godziny otwarcia: ZOO Łódź w sezonie zimowym, czyli od początku listopada do końca lutego otwarte jest od godziny 9:00 do 15:30. W marcu i październiku od 9:00 do 17:00, kwietniu i wrześniu od 9:00 do 18:00 a od maja do sierpnia od 9:00 do 19:00.

Ceny biletów wstępu: Bilety normalny do łódzkiego zoo kosztuje 25 złotych od 22 marca do 31 października i 20 złotych od 1 listopada do 21 marca. Bilet ulgowy kosztuje 20 złotych od 22 marca do 31 października i 15 złotych od 1 listopada do 21 marca. Dzieci do 3 roku życia wchodzą bezpłatnie.

Płatności: w kasie można płacić kartą. Bilety można wcześniej zakupić online.

zyrafy w zoo
przewodnik
zwierzeta lodz zoo
terrarium zoo lodz

Zwiedzanie ZOO w Łodzi

Na zwiedzanie ogrodu zoologicznego przeznaczyliśmy sobie połowę dnia. Później okazało się, że to była dobra decyzja, ponieważ spędziliśmy tam 3 godziny, spacerując z jedną przerwą na wizytę w toalecie. W sezonie zimowym i z powodu remontu niektóre zwierzęta nie były możliwe do oglądania. Żałowaliśmy, że nie obejrzeliśmy kangurów. Opinie, które czytaliśmy przed wybraniem się na miejsce, trochę nas przeraziły, jednak okazało się, że wcale nie jest tak źle i bardzo nam się podobało.

Po zakupie biletów i otrzymaniu mapki wyruszyliśmy oglądać zwierzęta. Maja była zachwycona, ponieważ to było jej pierwsze zoo, które odwiedziła świadomie. W Białymstoku była jeszcze malutka. Należy pamiętać, że ogród zoologiczny to specyficzne miejsce, w którym powinno się zachować spokój i ciszę. Wiele ludzi zapomina, że nie wolno dokarmiać zwierząt, wchodzić na barierki oraz wkładać rąk, oraz pukać do klatek.

zwiedzanie lodzkiego zoo
wycieczka do zoo w lodzi
miejski ogrod zoologiczny lodz

ZOO Łódź – lista zwierząt: tygrys, lew, żyrafa i inni

Jeśli wybierzemy się do zoo to oprócz zwierząt, które mogliśmy już zobaczyć w codziennym życiu, obejrzymy także te, które znane są nam z książek i filmów. Najciekawszymi okazami są na pewno: tygrysy, lwy, żyrafy, wielbłądy czy hipopotamy. Zwierzęta można oglądać na wybiegach oraz w zamkniętych pawilonach i ta obserwacja wydaje się ciekawsza, ponieważ możemy bohaterów tego miejsca zobaczyć z bliska. Dla zainteresowanych organizowane jest karmienie pokazowe pand, lemurów, wielbłądów czy kea.

zoo w lodzi pawilony

ZOO Łódź – mapa

Poniżej mapa łódzkiego zoo, którą można sobie wydrukować lub zapisać w telefonie, jednak w kasie biletowej po zakupie wejście otrzymuje się taką mapę z opisami.

plan mapa zoo w lodzi
plac zabaw zoo lodz

ZOO Łódź – remont i nowe Orientarium

Obecnie w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym przeprowadzany jest remont, dlatego niektórych zwierząt nie można oglądać. Niedługo ma powstać nowe Orientarium, które zajmie połowę ogrodu. Mają powstać nowe wybiegi, pomieszczenia dla ptaków, nowoczesne pawilony oraz zaplecze gastronomiczne.

W zoo będziemy mogli oglądać orangutany, rekiny i pantery mgliste. Zobaczymy również słonie indyjskie, ryby raf koralowych, daniele mezopotamskie oraz drobne małpy. Wszystkie aktualne wiadomości z ZOO Łódź można znaleźć na ich Facebooku.

zoo konstantynowska
zebra lodzkie zoo
malpi gaj w lodzi
lodz zoo
gdzie zoo w lodzi
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.