Jeziora Jasna (Lake Jasna) – Kranjska Gora w Słowenii

Jezioro Jasna (Lake Jasna) znajduje się w gminie Kranjska Gora niedaleko skoczni narciarskiej w Planicy w Słowenii. To piękne jezioro otoczone górami, którego wspaniałe widoki i czysta woda sprawiają, że jest to idealny cel na krótki wypad. Możesz tu odpocząć i rozkoszować się urokiem natury. Jezioro Jasna oferuje szeroki zakres atrakcji dla turystów. Na plażach można też grać w siatkówkę plażową lub po prostu poleżeć na trawie czy w hamaku i cieszyć się widokami okolicy. Polecamy również wybrać się nad Jezioro Bled.

MYNASZLAKU NIEZNANE MIEJSCA

Istnieją również liczne trasy rowerowe dookoła jeziora, co czyni je doskonałym miejscem dla miłośników aktywnego stylu życia. Wokół jeziora można znaleźć liczne knajpy, restauracje i sklepy z pamiątkami, więc bez trudu znajdzie się tam coś dla każdego! Jezioro Jasna to naprawdę magiczne miejsce – warto odwiedzać go regularnie.

Jezioro Jasna w Alpach Julijskich

Jezioro Jasna powstało z połączenia dwóch sztucznych jezior. Punktem charakterystycznym jest pomnik koziorożca. Wiele osób robi sobie przy nim zdjęcia. Trafiliśmy tam, gdy zwiedzaliśmy Triglavski Park Narodowy i zjeżdżaliśmy z Przełęcz Vršič. Nad jeziorem było sporo ludzi. Wszyscy odpoczywali i delektowali się wspaniałym klimatem Wielkanocnego Poniedziałku.

W pobliżu jeziora znajdują się liczne obiekty noclegowe, dlatego można się tam zatrzymać. Z punktów widokowych, które zlokalizowane są nad jeziorem, możesz obejrzeć wspaniałe krajobrazy. Jeziorko położone jest tuż przy rzece Pišnicy, w której było niewiele wody. Teraz w pobliżu został przystosowany pod ruch turystyczny. Warto odwiedzić to miejsce podczas zwiedzania Słowenii i Alp Julijskich.

Znad jeziora rozciągają się panoramy widokowe na: Razor, Prisank, Golichica, Skrbinjek, Veliki Vratnik, czy Rigilica.

Jak dojechać na Lake Jasna – Jezero Jasna w Słowenii?

Dojazd z południowej Polski zajmuje około 8 godzin – 750 kilometrów. Musisz jechać przez Austrię, a wcześniej Słowację lub Czechy. Jezioro zlokalizowane jest tuż przy granicy z Austrią i Włochami, dlatego można spodziewać się tam turystów z tych krajów. Po drodze będą Ci towarzyszyć wspaniałe panoramy widokowe. Gdy dojedziesz tutaj w wakacje lub weekend, to możesz spodziewać się wielu ludzi.

Gdzie zostawić samochód? Parking blisko jeziora

Samochód możesz zostawić na płatnym parkingu tuż nad jeziorem – płatność 1,5 euro za godzinę. My zatrzymaliśmy się na bezpłatnym parkingu nieco dalej. Do jeziora mieliśmy około 5 minut. To dobra alternatywa, żeby zaoszczędzić, zwłaszcza gdy planujemy spędzić tam więcej czasu.

  • Współrzędne parkingu blisko jeziora: 46.4698, 13.7847.
przewodnik
MYNASZLAKU FILM
MYNASZLAKU NIEZNANE MIEJSCA
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.