Korbania z dzieckiem – najkrótszy i najłatwiejszy szlak

Korbania to szczyt w Bieszczadach Zachodnich, na którym stoi drewniana, kilkunastometrowa wieża widokowa. Rozciągają się z niej piękne krajobrazy. Obecnie Korbania cieszy się dużą popularnością podczas wakacji czy weekendowych wycieczek. Możemy tam spotkać wielu turystów. My tam byliśmy w środku tygodnia październikową porą i spotkaliśmy sporo osób.

Korbania z dzieckiem
Korbania z dzieckiem

Korbania – mapa trasy turystycznej do wieży widokowej

Dokładny przebieg ścieżki z Bukowca na Korbanię można sprawdzić na mapie Bieszczady wydawnictwa Compass lub na naszych darmowych mapach w wersji online.

Korbania na mapie
Korbania na mapie

Korbania – szlaki. Jak wejść na szczyt?

Wybierając się na Korbanię, możemy skorzystać z wytyczonych i przygotowanych ścieżek przyrodniczych i szlaków turystycznych. Możemy wędrować:

  • zieloną ścieżką od parkingu leśnego w miejscowości Bukowiec. Jest to najkrótszy i najłatwiejszy sposób dotarcia na szczyt.
  • czerwoną ścieżką wychodząc od kościoła w Bukowcu. Tutaj mamy ciekawą sytuację, bo czerwona ścieżka tworzy pętlę.
  • zieloną ścieżką przyrodniczą z miejscowości Łopienka.

Korbania parking 

Jeśli jesteśmy turystami zmotoryzowanymi, to możemy skorzystać z parkingów w Bukowcu. Jeden parking mamy przy kościele, a drugi na końcu wsi przy drewnianej wiacie na zielonej ścieżce. Jeśli ruszamy z Łopienki to parking mamy przy drodze głównej z Cisnej do Terki. Miejsce postojowe to parking Polanki.

  • Współrzędne parkingu przy szlaku: 49.2955, 22.3910.
Parking w Bukowcu
Parking w Bukowcu
przewodnik

Korbania z Bukowca – opis szlaku

60 minut | 2.5 km

Rozpoczynamy naszą wycieczkę i czwarty dzień w Bieszczadach. Przez ostatnie dni odwiedziliśmy kilka nowych miejsc: Dwernik Kamień, Chatę Socjologa, Wodospad Szepit czy Torfowisko Tarnawa. W ostatnim dniu postanowiliśmy wyjść na Korbanię z Bukowca. Przyjeżdżamy do miejscowości i zatrzymujemy się na ostatnim parkingu leśnym przy wiacie turystycznej. Jest tam miejsce na kilkadziesiąt samochodów.

Początek ścieżki w Bukowcu
Początek ścieżki w Bukowcu
Korbania z Bukowca - opis szlaku
Korbania z Bukowca - opis szlaku

Wchodzimy na zieloną ścieżkę Bukowiec Łopienka i od samego początku podchodzimy pod górę. Droga prowadzi nas cały czas przez las, a co za tym idzie, nie mamy żadnych widoków. Co kilkaset metrów mamy drewniane ławki, na których można odpocząć. Dojście na szczyt zajmuje około 60 minut i jest to czas spędzony na przyjemnej wędrówce. Ciężko się tutaj zgubić, bo trasa jest bardzo dobrze oznaczona i nie ma problematycznych odnóg. Stromiej robi się kilkaset metrów przed Korbanią, ale jest to krótki odcinek. Wychodzimy na szczyt i już możemy cieszyć się wspaniałymi panoramami.

Korbania – szczyt w Bieszczadach

Na Korbani mierzącej 894 m n.p.m. stoi drewniana wieża widokowa. Jest także betonowy trójnóg geodezyjny, schron turystyczny i drewniane ławki. Korbania jest fantastycznym punktem widokowym na Bieszczady. Widać między innymi: Połoninę Wetlińską, Caryńską, Tarnicę, Góry Słonne, Zalew Soliński, a także Pasmo Borżawa na Ukrainie. A jeśli szukasz innych pomysłów na ciekawą wycieczkę, to skorzystaj z naszego bloga – zakładka Bieszczady.

Korbania - szczyt w Bieszczadach
Jeśli korzystasz z naszych treści i znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 10 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Korbania - wieża widokowa
Korbania – wieża widokowa
Korbania - wieża widokowa
Widoki na Jezioro Solińskie
Widoki na Jezioro Solińskie
Widok na Bieszczady
Widok na Bieszczady

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.

WSPIERAJ ROZWÓJ NASZEGO BLOGA I ODBIERZ NAGRODY