Krośnieńska Korona Górska: nieoczywiste szczyty i puste szlaki. Zdobywamy 15 wzniesień w nowym projekcie

Krośnieńska Korona Górska to nowy projekt dla turystów stworzony przez PTTK Oddział w Krośnie. Z chęcią popieramy takie projekty i dziś opisujemy u siebie na blogu. Te tereny są bliskie naszemu sercu, ponieważ szlaki są „dzikie”, jeszcze dobrze nieprzedeptane (może z małymi wyjątkami) i często puste. Takie góry bardzo lubimy.

Większość szczytów znajduje się w Beskidzie Niskim, dlatego polecamy Ci tekst o naszych najpiękniejszych szlakach w Beskidzie Niskim.

15 szczytów do Krośnieńskiej Korony Górskiej

Odznakę można zdobyć wchodząc na 15 szczytów znajdujących się w różnych częściach województwa podkarpackiego. Oficjalne rozpoczęcie przygody uznaje się za 30 czerwca 2023 roku. Od tej daty liczone są zdobyte szczyty do specjalnej odznaki. A jakie szczyty zaliczane są do tej korony? Sprawdź poniżej.

My mamy na swoim koncie 8 wzniesień, które zdobyliśmy przez wszystkie lata. Szczyty do odznaki będziemy zdobywać dla siebie bez książeczki. Jednak jeśli chcesz odznakę, to warto taką książeczkę sobie zakupić. Podlinkowaliśmy także te szczyty, które mamy opisane na blogu.

 1. Bania Szklarska 695 m n.p.m.
 2. Baranie 754 m n.p.m.
 3. Cergowa 716 m n.p.m.
 4. Franków 534 m n.p.m. (byliśmy, jednak nie mamy opisu na blogu).
 5. Grodzisko 426 m n.p.m. nad Wietrznem
 6. Kamień nad Jaśliskami 857 m n.p.m.
 7. Kanasiówka 831 m n.p.m.
 8. Królewska Góra 554 m n.p.m.
 9. Ostra 687 m n.p.m.
 10. Piotruś 728 m n.p.m.
 11. Polańska 737 m n.p.m.
 12. Przymiarki 626 m n.p.m.
 13. Skibce 776 m n.p.m.
 14. Sucha Góra 585 m n.p.m. nad Czarnorzekami
 15. Wertyszów 724 m n.p.m.

Mapa szczytów: gdzie znajdują się poszczególne wzniesienia?

Przygotowaliśmy specjalną mapę, na której zaznaczyliśmy wszystkie szczyty. Sprawdziliśmy nazwę szczytu oraz wysokość, więc wszystkie góry powinny być prawidłowo oznaczone.

Książeczka i odznaka: jak udokumentować zdobyty szczyt?

Książeczkę możesz zakupić na stronie PTTK Oddział w Krośnie. Wystarczy do książeczki wkleić zdjęcie ze szczytu lub podbić pieczątkę ze szczytu bądź najbliższego punktu w okolicy. Akurat z pieczątkami na samych szczytach może być problem, więc zdjęcie będzie najlepsze. Potwierdzeniem może być także wpis przewodnika górskiego, jeśli np. idziesz na grupową wycieczkę. Za zdobycie wszystkich szczytów otrzymasz odznakę. Ta jest jednostopniowa. Zachęcamy do odkrywania tych pięknych terenów.

Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.