Beskid Niski,  Małopolskie,  Podkarpackie

Najpiękniejsze szlaki w Beskidzie Niskim. Gdzie pojechać?

Jakie są według nas najpiękniejsze szlaki w Beskidzie Niskim? Jest to bardzo obszerne pasmo górskie, a my nie przeszliśmy go nawet w kilkunastu procentach. Jak zawsze ciężko jest wybrać te najładniejsze, bo przecież jest wiele miejsc, do których się wraca i wiele szlaków, które się lubi najbardziej. 

Gdzie pojechać w Beskid Niski?

Odpowiedź nie wydaje mi się na początku zbyt trudna, chociaż z innymi pasmami górskimi byłoby łatwiej. 🙂 Z racji tego, że mieszkałam w Wojnarowej, miejscowości tak bliskiej Beskidowi Niskiemu, to od razu z sentymentu pomyślałam o szlaku na Chełm oraz Jaworze, ale po takim głębszym zastanowieniu to uwielbiam też drogę przez Przymiarki, Polany Surowiczne i Polańską, a także słynny szlak na Lackową, który mnie osobiście nie przeraża i nie jest, aż tak trudny, jak wszyscy go opisują, chyba że w zimie lub po intensywnych opadach deszczu, gdy robi się błoto. I co mam Ci teraz odpowiedzieć na to pytanie? 🙂

Na początku zachęcam, żebyś zajrzał/zajrzała do zakładki Beskid Niski na naszym blogu. Tam znajdują się wszystkie opisy wycieczek, jakie odbyliśmy w tym paśmie górskim – opisy szlaków w Beskidzie Niskim.

Do wieży widokowej na górze Ferdel

W 2019 roku na górze Ferdel w Beskidzie Niskim powstała nowa, drewniana wieża widokowa. Szlak do niej nie jest zbyt widokowy, jednak idąc nim, można poczuć prawdziwy klimat Beskidu Niskiego. Cisza, spokój i dzikość tego pasma górskiego powinna przypaść do gustu wszystkim. Z wieży widokowej rozciągają się wspaniałe widoki, a wycieczkę kontynuuje się na Kornuty i Magurę Wątkowską.

Sprawdź opis szlaku na Ferdel do wieży widokowej.

Na Wysokie z Krempnej

Kolejna magiczna trasa prowadzi z Krempnej na szczyt Wysokie. Nie jest to demon wysokości, jednak klimat, jaki tam panuje, bardzo nas zachwycił. Byliśmy o poranku sami, dlatego też to miejsce mogliśmy poczuć o wiele bardziej. Widoki też są niczego sobie, bo podobno można nawet z Wysokiego zobaczyć Tatry.

Sprawdź opis szlaku na Wysokie.

Droga na Lackową przez ścianę płaczu

Droga na Lackową zawsze u wielu ludzi budzi postrach. Słynne podejście nazywane ścianą płaczu owiane jest już legendą. Mówi się, że Izby to koniec świata, ale warto do nich zawitać i zdobyć najwyższy szczyt Beskidu Niskiego. Widoków może nie zobaczymy, jednak poczujemy magię prawdziwego Beskidu.

Sprawdź opis szlaku na Lackową.

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.

Polany Surowiczne i magiczna Polańska

„Jeszcze chwila, jeszcze dwie, i znów stanę u stóp raju, przed Polańską gdzie we mgle, gniade konie skubią trawę…” Słowa piosenki „Polańska” w wykonaniu Domu o Zielonych Progach się nie mylą. Tam właśnie jest raj i taki prawdziwy Beskid Niski, który znamy z opowiadań. Od polany na szczyt prowadzi nas tajemnicza droga, która w końcu osiąga zamierzony cel i pozwala odetchnąć. Widoki majaczących w oddali Bieszczadów sprawiają, że od razu przyjemniej robi się na sercu. 

Sprawdź opis szlaku na Polańską.

Na jakie szlaki jeszcze zwrócić uwagę?

  1. Z Komańczy na Wahalowski Wierch,
  2. Z Kątów na Grzywacką Górę – wieża widokowa na szczycie,
  3. Trasa do Schroniska Bartne,
  4. Rachelowskie Góry – trasa na wózek.
Cześć! :) Jeśli znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do blogowej skarbonki. Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *