Wieża widokowa w Pogrzebieniu – co można z niej zobaczyć?

W Pogrzebieniu w województwie śląskim, poza centrum miejscowości, stoi bardzo ciekawa platforma widokowa. Szpiczasta wieża widokowa stoi na jednym ze szczytów w gminie Kornowac. Metalowa konstrukcja jest jedną z atrakcji turystycznych niedaleko Raciborza, Rybnika oraz Wodzisławia Śląskiego. Znasz to miejsce? Jeśli nie, to zapraszamy do przeczytania tekstu. Znajdziesz u nas wszystkie informacje z nim związane.

zobacz więcej atrakcji turystycznych województwa śląskiego

Jak dojechać do wieży widokowej w Pogrzebieniu?

Pogrzebień znajduje się w gminie Kornowac w powiecie raciborskim. Najłatwiej jest dotrzeć z Raciborza, ponieważ to około 11 kilometrów. Teraz w 2021 roku przy Castoramie jest jakiś remont i trzeba dołożyć 13 kilometrów, żeby dotrzeć na miejsce. Jeśli droga będzie przejezdna, to musisz kierować się na Pogrzebień i w nim skręcić w ulicę Lubomską. Będą znaki wskazujące drogę. Pod samą trójkątną można dojechać samochodem.

  • Współrzędne bezpłatnego parkingu przy punkcie widokowym w Pogrzebieniu: 50.0591, 18.2947.

Punkt widokowy w Pogrzebieniu

Wieża widokowa mierzy 20 metrów wysokości i zbudowana jest z trzech podestów. Schody są dosyć strome, dlatego osoby z lękiem wysokości mogą mieć problem, żeby dostać się na górę (mimo że wieża jest niewysoka). Wejście jest bezpłatne i podobno dostępne przez większą część roku. Niektórzy piszą, że w sezonie zimowym jest zamknięta, ale nie mamy co do tego pewności.

Co dokładnie widać z punktu widokowego?

Mimo iż wzgórze położone jest zaledwie na 280 m n.p.m. to widoki są naprawdę zachwycające. Co dokładnie widać?

  • Hałda Szarlota w Rydułtowych,
  • Beskid Mały: Leskowiec, Hrobacza Łąka, Gaiki,
  • Beskid Żywiecki: Babia Góra, Wielka Racza,
  • Beskid Śląski: Skrzyczne, Kotarz, Równica, Barania Góra, Wielka Czantoria, Stożek Wielki, Trzy Kopce Wiślańskie, Klimczok,
  • Mała Fatra: Veľký Rozsutec, Veľký Kriváň,
  • Beskid Śląsko-Morawski: Smrk, Travný, Malchor, Radhošť,
  • Wysoki Jesionik: Pradziad,
  • Góry Opawskie: Biskupia Kopa,
  • Góra Świętej Anny – województwo opolskie.

Jak widać, warto tam pojechać, zwłaszcza podczas dobrej przejrzystości powietrza. A w okolicy warto zobaczyć Arboretum Bramy Morawskiej czy Rezerwat Przyrody Łężczok. Jeśli masz więcej czasu, to możesz ruszyć na ścieżkę dydaktyczno-przyrodniczą Bociek. Mapa i informacje o trasie znajdziesz pod wieżą. Osoby, które bawią się w szukanie skrytek – Geocaching, to znajdą jedną na punkcie widokowym.

przewodnik
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.