Wieża widokowa w Pogrzebieniu – co można z niej zobaczyć?

W Pogrzebieniu w województwie śląskim, poza centrum miejscowości, stoi bardzo ciekawa platforma widokowa. Szpiczasta wieża widokowa stoi na jednym ze szczytów w gminie Kornowac. Metalowa konstrukcja jest jedną z atrakcji turystycznych niedaleko Raciborza, Rybnika oraz Wodzisławia Śląskiego. Znasz to miejsce? Jeśli nie, to zapraszamy do przeczytania tekstu. Znajdziesz u nas wszystkie informacje z nim związane.

zobacz więcej atrakcji turystycznych województwa śląskiego

Jak dojechać do wieży widokowej w Pogrzebieniu?

Pogrzebień znajduje się w gminie Kornowac w powiecie raciborskim. Najłatwiej jest dotrzeć z Raciborza, ponieważ to około 11 kilometrów. Teraz w 2021 roku przy Castoramie jest jakiś remont i trzeba dołożyć 13 kilometrów, żeby dotrzeć na miejsce. Jeśli droga będzie przejezdna, to musisz kierować się na Pogrzebień i w nim skręcić w ulicę Lubomską. Będą znaki wskazujące drogę. Pod samą trójkątną można dojechać samochodem.

  • Współrzędne bezpłatnego parkingu przy punkcie widokowym w Pogrzebieniu: 50.0591, 18.2947.

Punkt widokowy w Pogrzebieniu

Wieża widokowa mierzy 20 metrów wysokości i zbudowana jest z trzech podestów. Schody są dosyć strome, dlatego osoby z lękiem wysokości mogą mieć problem, żeby dostać się na górę (mimo że wieża jest niewysoka). Wejście jest bezpłatne i podobno dostępne przez większą część roku. Niektórzy piszą, że w sezonie zimowym jest zamknięta, ale nie mamy co do tego pewności.

przewodnik

Co dokładnie widać z punktu widokowego?

Mimo iż wzgórze położone jest zaledwie na 280 m n.p.m. to widoki są naprawdę zachwycające. Co dokładnie widać?

  • Hałda Szarlota w Rydułtowych,
  • Beskid Mały: Leskowiec, Hrobacza Łąka, Gaiki,
  • Beskid Żywiecki: Babia Góra, Wielka Racza,
  • Beskid Śląski: Skrzyczne, Kotarz, Równica, Barania Góra, Wielka Czantoria, Stożek Wielki, Trzy Kopce Wiślańskie, Klimczok,
  • Mała Fatra: Veľký Rozsutec, Veľký Kriváň,
  • Beskid Śląsko-Morawski: Smrk, Travný, Malchor, Radhošť,
  • Wysoki Jesionik: Pradziad,
  • Góry Opawskie: Biskupia Kopa,
  • Góra Świętej Anny – województwo opolskie.

Jak widać, warto tam pojechać, zwłaszcza podczas dobrej przejrzystości powietrza. A w okolicy warto zobaczyć Arboretum Bramy Morawskiej czy Rezerwat Przyrody Łężczok. Jeśli masz więcej czasu, to możesz ruszyć na ścieżkę dydaktyczno-przyrodniczą Bociek. Mapa i informacje o trasie znajdziesz pod wieżą. Osoby, które bawią się w szukanie skrytek – Geocaching, to znajdą jedną na punkcie widokowym.

Jeśli korzystasz z naszych treści i znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 10 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.

WSPIERAJ ROZWÓJ NASZEGO BLOGA I ODBIERZ NAGRODY