50 miejsc w Wiśle, które warto zobaczyć + szlaki górskie i mapa atrakcji turystycznych

Wisła to miasto położone w Beskidzie Śląskim na terenie województwa śląskiego niedaleko Bielska-Białej. Atrakcje turystyczne Wisły znane są turystom, dlatego miasto jest chętnie odwiedzane i latem i zimą.

Można w niej zaplanować wycieczkę z dziećmi czy weekendowy pobyt, podczas którego warto poznać ciekawe miejsca, górskie szlaki i trasy turystyczne na rower. W tym wpisie chcemy przybliżyć Ci nieco Wisłę i pokazać, co warto zobaczyć i zwiedzić w tym jednym z najciekawszych miasteczek w Beskidach.

Wisła - atrakcje turystyczne

Zwiedzanie atrakcji turystycznych w Wiśle z dzieckiem

My zwiedzanie atrakcji turystycznych w Wiśle, zaplanowaliśmy z dzieckiem na rowerach. W mieście jest trochę ścieżek rowerowych, więc można było spokojnie pojeździć. Wyznaczyliśmy sobie kilkanaście ciekawych miejsc do zobaczenia i ruszyliśmy na trasę. Zwiedzanie ciekawych miejsc Wisły nie było łatwe, ponieważ pół miasta było rozkopane.

Na początek oczywiście polecamy wizytę w Centrum Informacji Turystycznej i poczęstowanie się bezpłatnymi materiałami o okolicy. 🙂 Adres: Pl. B. Hoffa 3, czyli w centrum.

Godziny otwarcia:

  • poniedziałek – czwartek 8:00-18:00,
  • piątek – sobota 9:00-20:00,
  • niedziela 9:00-16:00, 
Wisła - atrakcje turystyczne

Parking w Wiśle

Parkingów w Wiśle jest sporo. Nam najlepiej było zatrzymać się przy ulicy Marii Konopnickiej na bezpłatnym parkingu. Współrzędne geograficzne darmowego parkingu w Wiśle: 49.6513, 18.8658.

Co warto zobaczyć, zwiedzić i poznać w Wiśle? – Mapa ciekawych miejsc

Na początek lista atrakcji turystycznych w Wiśle, które warto zobaczyć. Poniżej w dalszej części tekstu możesz przeczytać o niektórych z nich.

  1. Pomnik Poległych i Walczących o Polskość i Wolność Ojczyzny,
  2. Staw z kładką,
  3. Wiszący mostek,
  4. Centrum Edukacji Ekologicznej,
  5. Skocznia narciarska Wisła Malinka,
  6. Wodospad,
  7. Zapora,
  8. Jezioro Czerniańskie,
  9. Rezydencja Prezydenta RP,
  10. Muzeum Adama Małysza,
  11. Wiślańska Ciuchcia,
  12. Park Kopczyńskiego,
  13. Drzewo Opowieści,
  14. Pomnik Jana Sztwiertni,
  15. Kościół Ewangelicko-Augsburski ap. Piotra i Pawła,
  16. Drewniana ławeczka z napisem Wisła,
  17. Amfiteatr,
  18. Pomnik prof. Stanisława Hadyny,
  19. Wiślańskie misie,
  20. Pomnik źródeł Wisły,
  21. Stacja narciarska Skolnity,
  22. Rynek,
  23. Ulica 3-go Maja,
  24. Aleja Gwiazd Sportu,
  25. Dom Zdrojowy,
  26. Czekoladowy Adam Małysz,
  27. Muzeum Beskidzkie,
  28. Selfie z Piotrem Żyłą,
  29. Napis Wisła,
  30. Pomnik Syrenki,
  31. Zabytkowy Park Przygód i Miniatur,
  32. Stała ekspozycja o rzece Wiśle,
  33. Pałacyk Myśliwski Habsburgów,
  34. Muzeum Spadochroniarstwa i Wojsk Specjalnych,
  35. Muzeum narciarstwa,
  36. Trzy Kopce Wiślańskie i schronisko Telesforówka,
  37. Stożek Wielki i schronisko,
  38. Soszów Wielki i schronisko,
  39. Barania Góra z wieżą widokową,
  40. Wielka Czantoria i wieża widokowa,
  41. Leśny kościół na Bukowej,
  42. Wiadukt kolejowy z 1933 roku,
  43. Wodospady Kaskady Rodła na szlaku niebieskim na Baranią Górę,
  44. Widokowy Cieńków,
  45. Jaskinia Malinowska,
  46. Krzakoska Skała,
  47. Dolina Czarnej Wisełki,
  48. Willa Ochorowiczówka – Muzeum Magicznego Realizmu,
  49. Schronisko PTTK Przysłop pod Baranią Górą,
  50. Stoki narciarskie – atrakcje zimowe w Wiśle.

Pomnik Poległych i Walczących o Polskość i Wolność Ojczyzny

Tuż przy naszym parkingu, przy parku było pierwsze ciekawe miejsce w Wiśle, czyli Pomnik Poległych i Walczących o Polskość i Wolność Ojczyzny. Na górze można zobaczyć orła ze skrzydłami i koroną na głowie. Tutaj odbywają się uroczystości na 3-go Maja.

  • Współrzędne pomnika: 49.6511, 18.8652.
Wisła - atrakcje turystyczne

Staw z kładką i wiszący mostek

Kolejnym bardzo ciekawym miejscem, które warto zobaczyć w Wiśle jest staw z kładką i wiszący mostek przy ulicy Wyzwolenia. Obok jest bezpłatny parking. Otoczenie jest pięknym miejscem do spaceru, odpoczynku oraz sesji zdjęciowych. W pobliżu znajduje się ogród, Centrum Edukacji Ekologicznej, trasy biegowe, rowerowe, rolkowe, plac zabaw oraz korty tenisowe. To bardzo ciekawa atrakcja turystyczna w Wiśle. Warto zwrócić uwagę także na wiszący mostek nad rzeką.

  • Współrzędne stawu z kładką: 49.6428, 18.8765.
Wisła - atrakcje turystyczne
Wisła - atrakcje turystyczne
przewodnik

Skocznia narciarska imienia Adama Małysza „Wisła Malinka”

Tego miejsca nie trzeba nikomu przedstawiać. Sławna skocznia narciarska imienia Adama Małysza to wizytówka miasta. Wisła Malinka to obiekt udostępniony do zwiedzania. Można zobaczyć widoki, jakie mają kibice podczas skoków narciarskich, a także wyjechać na samą górę i spojrzeć na dół tak jak skoczkowie. Przy skoczni jest bezpłatny parking.

  • Współrzędne skoczni: 49.6297, 18.9151.

Skocznia narciarska „Wisła Malinka” imienia Adama Małysza, to miejsce, które koniecznie warto zwiedzić podczas pobytu w Beskidzie Śląskim. Można ją nie tylko zobaczyć z dołu, ale wyjechać do góry dwuosobowym wyciągiem krzesełkowym.

Z platformy widokowej rozciągają się piękne widoki na sąsiednie szczyty i dół skoczni. Wygląda to wszystko wspaniale, zwłaszcza gdy trafimy na dobrą pogodę. Samochodem możesz dojechać pod samą skocznię w Wiśle i zostawić go na jednym z parkingów. Możesz także tak jak my, przyjechać pod obiekt rowerem z centrum Wisły.

Skocznia narciarska Wisła Malinka

Jak dojechać na skocznię narciarską w Wiśle?

Dojazd z centrum Wisły pod skocznię imienia Adama Małysza zajmuje około 5 minut. Musisz jechać drogą numer 941 w stronę Szczyrku. Skocznia narciarska będzie tuż przy drodze, więc na pewno ją zauważysz.

Parking pod obiektem

Na miejscu znajduje się bezpłatny i płatny parking, na którym możesz zostawić samochód. Bezpłatny jest najbliżej skoczni, po wjeździe za bramę obok straganów z pamiątkami. Płatny parking jest za bramą i podobno kosztuje 10 złotych. To trochę dużo, zwłaszcza że zwiedzanie skoczni zajmuje około 30-40 minut.

  • Współrzędne bezpłatnego parkingu przy skoczni narciarskiej imienia Adama Małysza w Wiśle: 49.6297, 18.9139.

Zwiedzanie skoczni narciarskiej Wisła Malinka imienia Adama Małysza z dzieckiem

Tak jak wspomnieliśmy, zwiedzanie skoczni narciarskiej Wisła Malinka zajmuje około 30-40 minut z wyjazdem do góry na szczyt obiektu. My najpierw poszliśmy w kierunku sektorów, żeby zobaczyć, jakie widoki mają kibice podczas zawodów Pucharu Świata. Skocznia została otwarta w 2008 roku. Zawody w jednej chwili może oglądać około 8000 kibiców (1233 – miejsca siedzące). Punkt konstrukcyjny wynosi 120 metrów.

Maja była zachwycona, ponieważ pierwszy raz była na prawdziwej skoczni. Niedawno byliśmy w Zakopanem pod Wielką Krokwią, jednak nie wchodziliśmy do środka. Po obejrzeniu skoczni okiem kibiców, poszliśmy do kasy biletowej, żeby kupić bilety na wyjazd do góry. Rowery chwilę wcześniej przypięliśmy do metalowych barierek.

Kupiliśmy bilety i w ciągu kilku minut wyjechaliśmy kolejką krzesełkową na samą górę. Tam były stragany z pamiątkami i wejście do kawiarni Adama Małysza. Po schodach dotarliśmy na najwyższe piętro. Taras widokowy był dodatkowo płatny – 2 złote za osobę. Pobyt na górze trwał około 20 minut. Szkoda, że nie mogliśmy zobaczyć sali, w której oczekują narciarze i skoczni z wysokości belki.

Skocznia narciarska Wisła Malinka
Skocznia narciarska Wisła Malinka
Skocznia narciarska Wisła Malinka

Godziny otwarcia

Skocznia Małysza w lipcu i sierpniu otwarta jest od godziny 10 do 18. W czerwcu i wrześniu od 10 do 17. W tych miesiącach wyciąg kursuje co pół godziny. Chociaż my byliśmy we wrześniu i kolejka od 10 kursowała bez przerwy. W pozostałych miesiącach na skocznię można wyjechać od 10 do 16.

Cennik wyjazdu na skocznię

  • Bilet normalny kosztuje 15 złotych,
  • Bilet ulgowy kosztuje 12 złotych,
  • Wejście na taras widokowy kosztuje dodatkowo 2 złote.
skocznia narciarska
puchar świata

Jaki jest obecny rekord skoczni?

Obecnym rekordzistą skoczni w Wiśle jest reprezentant Austrii Stefan Kraft. Rekord nie został pobity od 2013 roku, czyli już 8 lat. Rok później dłużej skoczył Słoweniec Peter Prevc – 140,5 m, jednak jego skok został podparty i niezaliczony do rekordu wiślańskiej skoczni.

Kamera online

W każdej chwili możesz zobaczyć skocznię w Wiśle dzięki kamerze online. Nie sprawdzaliśmy, ale jest ona także dostępna podczas zawodów Pucharu Świata.

puchar świata

Wodospad na Wiśle

Wodospad na Wiśle może nadwyraz nazywany jest wodospadem. To po prostu woda spadająca z progu wodnego. Warto zobaczyć przy okazji. Jeśli nie ma ludzi, to można zrobić ciekawe zdjęcie, albo z kładki powyżej, albo z drogi. Można także zejść pod sam próg wodny. 300 metrów powyżej jest parking płatny. Podobno kosztuje 6 złotych. Najlepiej przyjechać tutaj na rowerze, żeby na darmo nie płacić. Zobaczenie wodospadu na Wiśle to jakieś 5 minut.

  • Współrzędne wodospadu w Wiśle: 49.6272, 18.9073.
Wodospad na Wiśle
Wodospad na Wiśle

Zbiornik wodny Wisła Czarne i zapora nad Jeziorem Czerniańskim

Zbiornik wodny Wisła Czarne i zapora nad Jeziorem Czerniańskim to obowiązkowa atrakcja turystyczna w Wiśle. To ciekawe miejsce koniecznie warto zobaczyć. Znajduje się kawałek od centrum miasta, ale obok bez problemów można zostawić samochód na bezpłatnym parkingu. Obok jeziora znajduje się kilka ciekawych punktów widokowych. Przypomina trochę Solinę, jednak brak tam komercji.

  • Współrzędne parkingu przy zaporze w Wiśle: 49.6192, 18.9187
  • Niektórzy parkują przy ulicy Czarne na poboczu.
Zbiornik wodny Wisła Czarne i zapora nad Jeziorem Czerniańskim
Zbiornik wodny Wisła Czarne i zapora nad Jeziorem Czerniańskim

Rezydencja Prezydenta RP – Zamek

Nieco wyżej nad Jeziorem Czerniańskim położony jest Zamek w Wiśle, czyli Rezydencja Prezydenta RP. Miejsce można zobaczyć z zewnątrz. Kiedyś przed pandemią można było zwiedzać. Zamek Górny pełni funkcje wypoczynkowe i reprezentacyjne dla prezydenta. Warto tam podjechać, bo widoki są bardzo ciekawe. Obok jest kaplica pod wezwaniem świętej Jadwigi Śląskiej. W Zamku Dolnym (część hotelowa) znajduje się kawiarnia. Parking dostępny na miejscu.

  • Współrzędne Zamku w Wiśle: 49.6122, 18.9230.
Rezydencja Prezydenta RP - Zamek

Galeria – sportowe trofea Adama Małysza

Galeria – sportowe trofea Adama Małysza to również bardzo fajna atrakcja turystyczna w Wiśle. Jest to prywatne muzeum, w którym możemy zobaczyć trofea naszego mistrza w skokach narciarskich. Muzeum Małysza to składnica pucharów, medali, sprzętu narciarskiego i różnych pamiątek z zawodów Pucharu Świata. Muzeum znajduje się przy ulicy 1 Maja 48a. Parking dostępny jest przed obiektem.

  • Współrzędne galerii Adama Małysza: 49.6470, 18.8686.
Galeria - sportowe trofea Adama Małysza

Wiślańska Ciuchcia

Wiślańską Ciuchcię zobaczyliśmy podczas przejazdu rowerem ulicami Wisły. To atrakcja turystyczna głównie dla dzieciaków. Ciuchcia kursuje po atrakcjach Wisły. Na jednej z tras można zobaczyć np. centrum miasteczka, skocznię, zaporę, zamek oraz wodospad. W innej wiadukt kolejowy, Przełęcz Kubalonkę czy drewniany kościółek w Wiśle Głębce. Podczas wycieczki można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy oraz poznać historię miasta. Przejazd ciuchcią najlepiej zarezerwować wcześniej.

  • Opinie o Wiślańskiej Ciuchci są różne. Niektórzy piszą, że wiele rzeczy nie zgadza się z tym, co jest oferowane na stronie internetowej, np. cena i trasa. Szczegółowe informacje do poznania są na miejscu. Trzeba uważać.
  • Stacja kolejki znajduje się przy Rynku: 49.6542, 18.8598.
Wisła ciuchcia

Park Kopczyńskiego i jego atrakcje

W Parku Kopczyńskiego można spędzić trochę więcej czasu. Jest tam między innymi: Aleja Podań i Legend, Drzewo Opowieści, plac zabaw, pomnik Jana Sztwiertni, drewniana ławeczka, amfiteatr, tablice ze Szlaku Odkrywców Wisły, wiślańskie misie, wiślańska letnia czytelnia czy pomnik źródeł Wisły.

Park Kopczyńskiego i jego atrakcje

Pomnik źródeł Wisły

Chociaż źródło rzeki Wisły znajduje się na stokach Baraniej Góry, to w mieście można zobaczyć pomnik źródeł Wisły. Został odsłonięty w 2014 roku. Rzeźba przedstawia dziewczynę z naręczem kwiatów stojącą nad basenem. Pierwszy pomnik, który tam stał, został zniszczony przez Niemców. Obok na skwerze są ławeczki, na których można usiąść.

  • Ogólnie parkingi do tego miejsca i poniższych, znajdują się przy ulicy Kolejowej.
Pomnik źródeł Wisły

Wiślańskie misie – Szlak Niedźwiadka

Zwiedzając atrakcje turystyczne Wisły, nie sposób pominąć wiślańskich misiów. Jest to specjalny Szlak Niedźwiadka, na którym można spotkać obecnie 9 włochatych przyjaciół. Gdzie znaleźć niedźwiedzie w Wiśle?

  1. W Parku imienia Stanisława Kopczyńskiego,
  2. Na deptaku,
  3. Przy Centrum Przesiadkowym,
  4. Pijalnia Czekolady i Kawy Mount Blanc,
  5. Chata Olimpijczyka Jasia i Helenki,
  6. Górna stacja kolei linowej Skolnity Wisła Ski & Bike Park,
  7. Moto Park pod Piramidą,
  8. Przy Jonidle,
  9. Przy wodospadzie zwanym „Wiślańską Niagarą”.
Wiślańskie misie - Szlak Niedźwiadka

Aleja Podań i Legend w Parku Kopczyńskiego

W Parku Kopczyńskiego przy Drzewie Opowieści można natknąć się na Aleję Podań i Legend. To rzeźby, które ukazują artystyczne wizje bohaterów różnych podań. Te opowieści istniały na Śląsku Cieszyńskim i przechodziły w ustnym przekazie z pokolenia na pokolenie. Można tam spotkać między innymi: Beboka, Utopca czy Babę Jagę. Baba Jaga to chyba w wielu podaniach występowała.

Aleja Podań i Legend w Parku Kopczyńskiego

Amfiteatr w Wiśle

W Wiśle przy deptaku znajduje się amfiteatr imienia Stanisława Hadyny. Tutaj skupia się życie kulturalne miasteczka. Odbywają się tam różne imprezy plenerowe i występy artystyczne. Chyba takim najpopularniejszym wydarzeniem jest Tydzień Kultury Beskidzkiej. Przy miejscach siedzących można spotkać pomnik Stanisława Hadyny – kompozytora i honorowego obywatela Wisły.

Amfiteatr w Wiśle
Amfiteatr w Wiśle

Aleja Gwiazd Sportu

W centrum przy Rynku znajduje się Aleja Gwiazd Sportu. To pamiątkowe brązowe tablice umieszczone na ziemi. Oficjalne otwarcie miało miejsce w 2008 roku. Pierwsze tablice, które wmurowano to: otwarcie skoczni i tablica Adama Małysza. Później pojawił się Janusz Rokicki, Apoloniusz Tajner czy Piotr Żyła.

Aleja Gwiazd Sportu

Rynek, deptak i Dom Zdrojowy

Rynek w Wiśle to miejsce spotkań ludzi, licznych restauracji i straganów z pamiątkami. Rynek – Plac Bogumiła Hoffa powstał w okresie międzywojennym. Wtedy już Wisła była znanym i cenionym kurortem turystycznym. Wielu ludzi odwiedza centrum miasta, żeby przespacerować się beskidzkim deptakiem. Tam także jest Dom Zdrojowy, a w nim kolejna atrakcja turystyczna Wisły, czyli czekoladowy pomnik Adama Małysza.

Rynek Wisła
Deptak Wisła

Czekoladowy Adam Małysz

Hit czy kit – ciężko ocenić, ale czekoladowy Adam Małysz to także atrakcja turystyczna Wisły. Znajduje się on w Domu Zdrojowym i dostępny jest tylko w czasie godzin otwarcia obiektu.

Czekoladowy Adam Małysz

Selfie z Piotrem Żyłą

Na Rynku w Wiśle można zrobić sobie selfie z Piotrem Żyłą – skoczkiem narciarskim. Znajduje się tuż przy fontannie przed Domem Zdrojowym. Pod tym zdjęciem na pewno będziecie mieć 43360 lików. 🙂 Nie zapomnij dodać opisu „Z mistrzem świata <3” i obowiązkowo hasztagów: #piotrżyła #mistrzświata #mistrzzwisły, #pieter, #wiewiór, #gratulacje, #wisła, #wisłamiastemmistrzów, #hehehehehe, #wisłaodŻyła, #skijumping.

Selfie z Piotrem Żyłą

Muzeum Beskidzkie im. Andrzeja Podżorskiego

Przy Rynku jest także Muzeum Beskidzkie. Znajduje się w dawniej zabytkowej karczmie z 1794 roku. W muzeum można poznać historię regionu, zobaczyć wnętrze tradycyjnej izby góralskiej, czy zabytkowe sprzęty, których dawniej używano w domach. W obiekcie często organizowane są wystawy czasowe.

Godziny otwarcia Muzeum Beskidzkiego w Wiśle:

  • Poniedziałek od 10 do 15:30,
  • Wtorek od 9 do 15:30,
  • Środka od 12 do 20 (01.06 – 31.10) i od 9 do 17 (01.10 – 31.03),
  • Czwartek od 9 do 15:30,
  • Piątek od 9 do 15:30,
  • Sobota od 10 do 15,
  • Niedziela od 8:30 do 13:30.
  • Bilet normalny kosztuje 6 złotych, a ulgowy 4 złote.
Muzeum Beskidzkie im. Andrzeja Podżorskiego

Napis Wisła i pomnik syrenki

Punkt obowiązkowy, jeśli chcemy mieć pamiątkę z Wisły. Takie napisy zrobione z różnych materiałów coraz częściej pojawiają się w polskich miastach. Tuż za napisem jest jeden z najstarszych pomników w mieście, czyli pomnik syrenki.

Napis Wisła i pomnik syrenki

Zabytkowy Park Przygód i Miniatur

Tuż nad Wisłą znajduje się Zabytkowy Park Przygód i Miniatur. Można tam zobaczyć i poznać najciekawsze budowle, które zlokalizowane są w większych miastach nad rzeką Wisłą.

  • Żuraw w Gdańsku,
  • Zamek w Świeciu,
  • Katedra św. Janów w Toruniu,
  • Zamek Królewski w Warszawie,
  • Pałac w Puławach,
  • Zamek w Kazimierzu Dolnym,
  • Zamek w Janowcu,
  • Zamek w Sandomierzu,
  • Zamek Królewski na Wawelu w Krakowie,
  • Zamek Prezydenta RP w Wiśle.
Zabytkowy Park Przygód i Miniatur

Szlaki górskie – gdzie warto wyjść na trasę?

Wisła to przede wszystkim góry i górskie szlaki turystyczne. Gdzie najlepiej iść na szlak? Z samego miasta prowadzi kilka szlaków. Polecamy:

  1. Barania Góra niebieskim szlakiem z Wisły Czarne przez Dolinę Białej Wisełki.
    • Długość szlaku z parkingu – 7 kilometrów,
    • Czas przejścia – około 3 godziny,
    • Po drodze do zobaczenia są Skały Grzybowe i Wodospady Kaskady Rodła,
    • Na początku parking płatny – 6 złotych (współrzędne: 49.6208, 18.9458),
    • Więcej o Baraniej Górze.
  2. Trzy Kopce Wiślańskie żółtym szlakiem z centrum Wisły przez Kamienny.
    • Długość szlaku z centrum – 4,3 km,
    • Czas przejścia – około 2 godziny,
    • Na Trzech Kopcach Wiślańskich warto podejść do prywatnego schroniska Telesforówka,
    • Więcej o Trzech Kopcach Wiślańskich.
  3. Stożek Wielki zielonym szlakiem z Wisły Łabajów.
    • Długość szlaku z parkingu – 3 kilometry,
    • Czas przejścia – około 1 godzina i 30 minut,
    • Parking przy szlaku – 10 złotych (współrzędne: 49.6121, 18.8513),
    • Na samej górze schronisko PTTK,
    • Więcej o Stożku Wielkim.
  4. Soszów Wielki niebieskim szlakiem z Wisły Jawornik.
    • Długość szlaku z parkingu – 2 kilometry,
    • Czas przejścia – około 1 godzina,
    • Parking poza szlakiem. Dojście do szlaku drogą w kierunku dolnej stacji kolejki linowej (współrzędne: 49.6493, 18.8217),
    • Na samej górze schronisko PTTK.
  5. Wielka Czantoria zielonym i czerwonym szlakiem z Wisły Jawornik.
    • Długość szlaku z parkingu – 5 kilometrów,
    • Czas przejścia – około 2 godziny i 20 minut,
    • Parking przy Hotelu Stok (współrzędne: 49.6576, 18.8285),
    • Na szczycie jest wieża widokowa,
    • Pod Wielką Czantorię można także wyjechać kolejką z Ustronia. Do wieży widokowej jest jeszcze 25 minut pieszej wędrówki,
    • Więcej o Wielkiej Czantorii.
Szlaki góry

Jak dojechać do Wisły?

Do Wisły najlepiej dojechać z Bielska-Białej przez Skoczów, a następnie Ustroń. Prowadzi tam cały czas główna droga, najpierw S52, a później 941. Dojazd zajmuje 45 minut. Można także jechać przez Szczyrk drogą 942. Przez Szczyrk jest droga dłuższa o kilka minut. My polecamy pierwszą opcję. Dojazd do Wisły nie jest zbytnio skomplikowany. Jeśli jesteś na autostradzie A4, to będą prawdopodobnie znaki na Cieszyn.

do Wisły?

Gdzie zjeść i gdzie spać?

W Wiśle jest bardzo wiele noclegów, na które warto zwrócić uwagę. Są agroturystyki, pensjonaty, wille i różne hotele. My nie polecimy konkretnego miejsca, bo tutaj, gdzie nocowaliśmy kiedyś, to szału nie było i wolimy nie polecać. Na pytanie, gdzie dobrze zjeść w Wiśle już mamy odpowiedź. Polecamy Ci pizzę w pizzerii Coloratta przy ulicy Marii Konopnickiej 16. A w mieście Wisła noclegi od gospodarzy zarezerwujesz na noclegi.net.pl.

Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to