ZOO w Chorzowie – nasza wizyta w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym

Przyjechaliśmy do Chorzowa, żeby odwiedzić Śląski Ogród Zoologiczny – ZOO w Chorzowie. Opinie słyszeliśmy różne, chociaż częściej te gorsze niż lepsze. Podobno dawniej tam było lepiej. My podróżujemy z dzieckiem i kilka już ogrodów zoologicznych w Polsce odwiedziliśmy. Zwiedziliśmy między innymi: ZOO Wrocław, ZOO Kraków, ZOO Opole czy ZOO Łódź. Jechaliśmy z ciekawością do województwa śląskiego. Na parking w pobliżu Parku Śląskiego dotarliśmy po godzinie 14. Mieliśmy więc sporo czasu, aby obejrzeć zwierzęta.

WOJ. ŚLĄSKIE – ATRAKCJE TURYSTYCZNE

ZOO Chorzów

Jak dojechać do ZOO w Chorzowie? Gdzie zaparkować?

ZOO w Chorzowie położone jest na terenie Parku Śląskiego, więc nie można dojechać pod samą bramę wejściową. My zatrzymaliśmy się przy stadionie GKS-u Katowice na obszernym placu. Z opinii w Internecie wynikało, że parking jest płatny, jednak nikt tam nie pobierał opłat. Z autostrady A4 na wysokości Katowic musisz skręcić na: Poznań, Gliwice, Załęże, Osiedle Tysiąclecia i jechać przez około 10 minut.

  • Współrzędne parkingu w pobliżu chorzowskiego ZOO: 50.2772, 19.0001.
ZOO Chorzów parking

Cennik biletów i godziny otwarcia

Dojście do ZOO zajęło nam 15 minut. Szliśmy na miejsce za znakami. Bilety kupiliśmy w kasie biletowej, która znajdowała się od strony promenady generała Jerzego Ziętka. Nie było chętnych, dlatego szybko kupiliśmy wejściówki.

  • Teraz w grudniu ZOO w Chorzowie czynne jest od godziny 9:00 do 16:00,
  • Aktualne godziny otwarcia najlepiej sprawdzić na stronie internetowej ZOO: slaskiezoo.pl/page/godziny-otwarcia/23
  • Bilet normalny kosztował 15 złotych, a ulgowy 5, więc razem zapłaciliśmy 35 złotych,
  • Aktualny cennik biletów dostępny na stronie internetowej ZOO.
ZOO Chorzów cennik i godziny otwarcia

Jak zwiedzać? Mapa i aplikacja śląskiego ZOO

Dowiedzieliśmy się, że czas zwiedzania Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie to około 60 minut. Nie ma tam specjalnie wytyczonej trasy w terenie. Można chodzić, jak się podoba, jednak my jak chodzimy, to chcemy mieć jakiś plan. Tutaj skorzystaliśmy z aplikacji na telefon. Miało to swoje plusy, bo np. mogliśmy sprawdzić listę zwierząt, które można obejrzeć.

Do wyboru mieliśmy 3 scenariusze wycieczki po ZOO:

  1. Trasa zimowa o długości 3500 metrów | czas zwiedzania 90 minut,
  2. Trasa z dzieckiem o długości 2400 metrów | czas zwiedzania od 60 do 80 minut,
  3. Trasa dla wytrwałych o długości 7200 metrów | czas zwiedzania ponad 90 minut.

KOLEJ LINOWA ELKA W CHORZOWIE

Ostatnia trasa pozwala poznać wszystkie zakamarki ZOO i odwiedzić każdego mieszkańca ogrodu. My wybraliśmy trasę numer 2, czyli taką średnią. Ta trasa powstała z myślą o rodzinach z małymi dziećmi. Na niej podążaliśmy śladami zwierząt, które są najbardziej lubiane przez dzieciaki. Na trasie mieliśmy np. akwarium z rybami, antylopy, gepardy, lemury, lwy, pandy, słonie, żyrafy, papugi, pingwiny czy kotlinę dinozaurów.

Nam najbardziej podobały się te zamknięte pawilony. Akurat udało się, że słonie były w środku i coś jadły. Mogliśmy być przy nich bardzo blisko. Zobacz tutaj mapę ZOO.

ZOO Chorzów
ZOO Chorzów
przewodnik
ZOO Chorzów
ZOO Chorzów
ZOO Chorzów
ZOO Chorzów
ZOO Chorzów
ZOO Chorzów
ZOO Chorzów

Jakie zwierzęta można obejrzeć w ogrodzie zoologicznym w Chorzowie?

Jakie zwierzęta można obejrzeć w ZOO w Chorzowie? Tych mieszkańców jest całkiem sporo. Wymienię tylko te najpopularniejsze: węże, papugi, alpaki, bizony, flamingi, małpy, kangury, lamy, lwy, nosorożce, lemury, niedźwiedź, pingwiny, strusie, słonie, tygrysy, wielbłądy. Okazuje się, że tych zwierząt jest całkiem sporo i mimo wielu kiepskich opinii, to chorzowskie ZOO nam się podobało.

Spędziliśmy tam prawie 2 godziny, bo obaczyliśmy także kotlinę dinozaurów. Gdy już zakończyliśmy zwiedzanie, to poszliśmy jeszcze na ELKĘ, którą przejechaliśmy do Stadionu Śląskiego.

ZOBACZ TAKŻE ZOO WROCŁAW

park śląski w Chorzowie
park śląski w Chorzowie
park śląski w Chorzowie
park śląski w Chorzowie
park śląski w Chorzowie
park śląski w Chorzowie
park śląski w Chorzowie
park śląski w Chorzowie
park śląski w Chorzowie
park śląski w Chorzowie
park śląski w Chorzowie
park śląski w Chorzowie
park śląski w Chorzowie
park śląski w Chorzowie
park śląski w Chorzowie
park śląski w Chorzowie
park śląski w Chorzowie

Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.