ZOO w Chorzowie – nasza wizyta w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym

Przyjechaliśmy do Chorzowa, żeby odwiedzić Śląski Ogród Zoologiczny – ZOO w Chorzowie. Opinie słyszeliśmy różne, chociaż częściej te gorsze niż lepsze. Podobno dawniej tam było lepiej. My podróżujemy z dzieckiem i kilka już ogrodów zoologicznych w Polsce odwiedziliśmy. Zwiedziliśmy między innymi: ZOO Wrocław, ZOO Kraków, ZOO Opole czy ZOO Łódź. Jechaliśmy z ciekawością do województwa śląskiego. Na parking w pobliżu Parku Śląskiego dotarliśmy po godzinie 14. Mieliśmy więc sporo czasu, aby obejrzeć zwierzęta.

WOJ. ŚLĄSKIE – ATRAKCJE TURYSTYCZNE

ZOO Chorzów

Jak dojechać do ZOO w Chorzowie? Gdzie zaparkować?

ZOO w Chorzowie położone jest na terenie Parku Śląskiego, więc nie można dojechać pod samą bramę wejściową. My zatrzymaliśmy się przy stadionie GKS-u Katowice na obszernym placu. Z opinii w Internecie wynikało, że parking jest płatny, jednak nikt tam nie pobierał opłat. Z autostrady A4 na wysokości Katowic musisz skręcić na: Poznań, Gliwice, Załęże, Osiedle Tysiąclecia i jechać przez około 10 minut.

  • Współrzędne parkingu w pobliżu chorzowskiego ZOO: 50.2772, 19.0001.
ZOO Chorzów parking

Cennik biletów i godziny otwarcia

Dojście do ZOO zajęło nam 15 minut. Szliśmy na miejsce za znakami. Bilety kupiliśmy w kasie biletowej, która znajdowała się od strony promenady generała Jerzego Ziętka. Nie było chętnych, dlatego szybko kupiliśmy wejściówki.

  • Teraz w grudniu ZOO w Chorzowie czynne jest od godziny 9:00 do 16:00,
  • Aktualne godziny otwarcia najlepiej sprawdzić na stronie internetowej ZOO – tutaj,
  • Bilet normalny kosztował 15 złotych, a ulgowy 5, więc razem zapłaciliśmy 35 złotych,
  • Aktualny cennik biletów dostępny tutaj.
ZOO Chorzów cennik i godziny otwarcia
przewodnik

Jak zwiedzać? Mapa i aplikacja śląskiego ZOO

Dowiedzieliśmy się, że czas zwiedzania Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie to około 60 minut. Nie ma tam specjalnie wytyczonej trasy w terenie. Można chodzić, jak się podoba, jednak my jak chodzimy, to chcemy mieć jakiś plan. Tutaj skorzystaliśmy z aplikacji na telefon. Miało to swoje plusy, bo np. mogliśmy sprawdzić listę zwierząt, które można obejrzeć.

Do wyboru mieliśmy 3 scenariusze wycieczki po ZOO:

  1. Trasa zimowa o długości 3500 metrów | czas zwiedzania 90 minut,
  2. Trasa z dzieckiem o długości 2400 metrów | czas zwiedzania od 60 do 80 minut,
  3. Trasa dla wytrwałych o długości 7200 metrów | czas zwiedzania ponad 90 minut.

KOLEJ LINOWA ELKA W CHORZOWIE

Ostatnia trasa pozwala poznać wszystkie zakamarki ZOO i odwiedzić każdego mieszkańca ogrodu. My wybraliśmy trasę numer 2, czyli taką średnią. Ta trasa powstała z myślą o rodzinach z małymi dziećmi. Na niej podążaliśmy śladami zwierząt, które są najbardziej lubiane przez dzieciaki. Na trasie mieliśmy np. akwarium z rybami, antylopy, gepardy, lemury, lwy, pandy, słonie, żyrafy, papugi, pingwiny czy kotlinę dinozaurów.

Nam najbardziej podobały się te zamknięte pawilony. Akurat udało się, że słonie były w środku i coś jadły. Mogliśmy być przy nich bardzo blisko. Zobacz tutaj mapę ZOO.

ZOO Chorzów
ZOO Chorzów
ZOO Chorzów
ZOO Chorzów
Jeśli korzystasz z naszych treści i znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 10 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOO Chorzów
ZOO Chorzów
ZOO Chorzów
ZOO Chorzów
ZOO Chorzów

Jakie zwierzęta można obejrzeć w ogrodzie zoologicznym w Chorzowie?

Jakie zwierzęta można obejrzeć w ZOO w Chorzowie? Tych mieszkańców jest całkiem sporo. Wymienię tylko te najpopularniejsze: węże, papugi, alpaki, bizony, flamingi, małpy, kangury, lamy, lwy, nosorożce, lemury, niedźwiedź, pingwiny, strusie, słonie, tygrysy, wielbłądy. Okazuje się, że tych zwierząt jest całkiem sporo i mimo wielu kiepskich opinii, to chorzowskie ZOO nam się podobało.

Spędziliśmy tam prawie 2 godziny, bo obaczyliśmy także kotlinę dinozaurów. Gdy już zakończyliśmy zwiedzanie, to poszliśmy jeszcze na ELKĘ, którą przejechaliśmy do Stadionu Śląskiego.

ZOBACZ TAKŻE ZOO WROCŁAW

park śląski w Chorzowie
park śląski w Chorzowie
park śląski w Chorzowie
park śląski w Chorzowie
park śląski w Chorzowie
park śląski w Chorzowie
park śląski w Chorzowie
park śląski w Chorzowie
park śląski w Chorzowie
park śląski w Chorzowie
park śląski w Chorzowie
park śląski w Chorzowie
park śląski w Chorzowie
park śląski w Chorzowie
park śląski w Chorzowie
park śląski w Chorzowie
park śląski w Chorzowie

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.

WSPIERAJ ROZWÓJ NASZEGO BLOGA I ODBIERZ NAGRODY