Morze Liguryjskie – gdzie pojechać i co zobaczyć? Mały przewodnik po tej pięknej części Włoch

Morze Liguryjskie było jednym z naszych celów podczas podróży do Włoch. Wcześniej byliśmy już nad Morzem Adriatyckim, gdy zwiedzaliśmy Chorwację. Zobacz ciekawe miejsca, które warto zobaczyć w Chorwacji. Włosi też mają dostęp do Adriatyku od jednej strony, a od drugiej jest właśnie Morze Liguryjskie i Morze Tyrreńskie. Jeśli zobaczymy na mapę Europy, to zauważymy, że morze znajduje się również we Francji. W czasie naszej podróży odwiedziliśmy piękne góry we Włoszech, czyli Apeniny i pochodziliśmy trochę po szlakach. Napisaliśmy już wpis o atrakcjach i ciekawych miejscach, które warto zobaczyć we Włoszech, więc serdecznie zapraszamy do przeczytania tego tekstu. 

MYNASZLAKU NIEZNANE MIEJSCA
Morze Liguryjskie
Morze Liguryjskie

Nocleg nad Morzem Liguryjskim – gdzie mieszkaliśmy? 

Nocleg nad Morzem Liguryjskim znaleźliśmy sobie w mieście La Spezia niedaleko słynnego Cinque Terre, które jest przepięknym miejscem na liguryjskim wybrzeżu. Mimo wszystko najbardziej interesowały nas górskie szlaki, a nad morzem byliśmy w różnych miejscach. Nocleg znaleźliśmy na Bookingu i ze znalezieniem kwatery nie mieliśmy problemu, ponieważ byliśmy poza sezonem na przełomie marca i kwietnia. Zawsze staramy się wynajmować apartamenty z kuchnią i łazienką. Takich opcji jest sporo na Bookingu. 

Wybrzeże Morza Liguryjskie – czy warto tutaj przyjechać na wakacje?

Wybrzeże liguryjskie jest niezwykle ciekawe zresztą tak jak całe Włochy. Gdzie byśmy nie pojechali, to jest się czym zachwycać. Morze Liguryjskie jest częścią Morza Śródziemnego. Już pisałem przed chwilą o Cinque Terre, które jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na wybrzeżu. Oprócz tego mamy słynne Portofino, czy większe miasta: La Spezia oraz Genua. Po morskich wodach odbywają się rejsy statkiem na francuską wyspę Korsykę. 

Odpowiadając na pytanie, czy warto tutaj przyjechać, to mówimy, że tak. Możemy połączyć wizytę na plaży z górskimi wycieczkami. Polecamy wybrać się na plażę na zachód słońca. Nam bardzo podobała się plaża bardziej na południe w okolicy Pizy w Parco San Rossore. To piękne miejsce ze szlakami pieszymi oraz dostępem do morza. Spacerowaliśmy po piasku i oglądaliśmy muszelki w różnych kolorach. Kręcono tam akurat sceny do jakiegoś filmu. Od razu polecamy Ci zajrzeć do wpisu, w którym opowiadamy o Krzywej Wieży w Pizie.

Gdy przyjedziesz tutaj na wakacje, to zobaczysz różnorodny krajobraz. Raz będą piaszczyste plaże, raz kamieniste. Będą piękne zatoczki, ostre skały, zabudowania tuż nad wodą czy piękne punkty widokowe, z których można oglądać wspaniałe panoramy. Wypoczywając nad Morzem Liguryjskim można wybrać się nad sąsiednie Morze Tyrreńskie.

Wybrzeże Morza Liguryjskie - czy warto tutaj przyjechać na wakacje?
Wybrzeże Morza Liguryjskie - czy warto tutaj przyjechać na wakacje?
przewodnik
Wybrzeże Morza Liguryjskie - czy warto tutaj przyjechać na wakacje?
MYNASZLAKU FILM

Parco Regionale di Portofino i Parco Nazionale delle Cinque Terre

Jeśli przyjedziesz w tę część Włoch to zwróć uwagę na Parco Regionale di Portofino i Parco Nazionale delle Cinque Terre. Są to słynne nadmorskie parki słynące z pięknej przyrody i klimatu. Znajdują się tam szlaki turystyczne i szczyty do zdobycia np. Monte Focone 486 m n.p.m., Monte Rossini 466 m n.p.m. czy Monte Comunaglia 432 m n.p.m. Ciekawe miejsca oraz szlaki turystyczne możesz znaleźć na stronie mapy.cz. Tam wszystko dobrze jest oznaczone. Jak zobaczysz na mapę, to od razu zobaczysz wiele miejsc, które można odwiedzić. Od razu poniżej zamieszczam mapę tego terenu.

Gdzie pojechać w góry?

Najlepiej połączyć wypoczynek na plaży z wyjściem w góry. Parkingi często położone są wysoko w górach, więc już z nich można sporo zobaczyć. My polecamy zwłaszcza: Monte Sagro, Monte Marmagna, Monte Maggiorasca czy Monte Antola. Ze szczytów bardzo często jest widać Morze Liguryjskie. Gdy teraz patrzymy na mapę, to okazuje się, że niewiele zobaczyliśmy, ale też nie mieliśmy zbyt wiele czasu, a wszystko chciało się zobaczyć. Myślę jednak, że ten wpis będzie dla Ciebie inspiracją do odkrywania tego pięknego miejsca we Włoszech.

Parco Regionale di Portofino i Parco Nazionale delle Cinque Terre
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.