ZOO Gdańsk – odwiedziliśmy największy ogród zoologiczny w Polsce

ZOO Gdańsk to największa placówka w Polsce. Ogród zoologiczny w Gdańsku cieszy się sporą popularnością w Trójmieście wśród mieszkańców, ale również przez turystów. Jest atrakcją, do której z roku na rok przybywają rzesze ludzi, zwłaszcza w miesiącach letnich. Gdański Ogród Zoologiczny zamieszkuje blisko 800 zwierząt.

Zobacz także inne zoo w Polsce

GDAŃSK – PONAD 20 ATRAKCJI TURYSTYCZNYCH

Gdańsk to największy ogród zoologiczny w Polsce

Zwiedzając to miejsce spędzisz tutaj od 2 do 4 godzin i zachwycisz się różnorodnymi zwierzętami. Możesz się do wybranych nawet przytulić. Zapewniam, że nie będzie to lew czy jaszczurka! Będą to spokojniejsze zwierzęta. Przede wszystkim będziesz mógł się edukować i poznawać mieszkańców ze wszystkich kontynentów Ziemi. Zapraszamy na wizytę online w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym! Zwiedzaj razem z nami!

ZOO Gdańsk

Jak dojechać z Gdańska do Oliwy, gdzie znajduje się zoologiczny ogród ze zwierzętami?

Oliwa to dzielnica Gdańska, która graniczy od północy z Sopotem i jest częścią zieloną miasta. Tutaj mieści się gdańskie ZOO. Aby dojechać do dzielnicy Oliwa, należy od centrum Gdańska kierować się na północny – zachód. Najpierw jedź DW468 Aleja Grunwaldzką w stronę Sopotu. Następnie skręć w lewo w ulicę Opata Jacka Rybińskiego i dalej prosto. Będąc na ulicy spacerowej przygotuj się do skrętu na ulicę Karwieńską. Jest początkowo dwukierunkowa w jednym pasie, lecz za moment dwa kierunki rozejdą się na dwa pasy. Zostając po prawej stronie i jadąc w górę dojedziesz do któregoś z trzech parkingów.

Jak dojechać do parkingów ZOO w Gdańsku Oliwie?

W dzielnicy Oliwa w okolicach ZOO Gdańsk, w zależności od terminu można parkować w trzech miejscach. Są to parkingi przy ulicy Karwieńskiej.

 • Współrzędne parkingu 1: 54.4117, 18.5387,
 • Współrzędne parkingu 2: 54.4140, 18.5355,
 • Współrzędne parkingu 3: 54.4110, 18.5406,

Są również w niektórych miejscach dostępne parkingi przy ulicy, ale należy parkować tak, aby nie blokować przejazdu.

ZOO Gdańsk

Cennik biletów ZOO Gdańsk w dzielnicy Oliwa

W zależności od miesiąca ceny biletów wstępu do ZOO Gdańsk są różne.

 1. Od listopada do marca za bilet wstępu zapłacisz 20 zł za normalny, 15 za ulgowy, 55 za rodzinny,
 2. W kwietniu, maju, czerwcu, wrześniu i październiku za bilet normalny zapłacisz 30 zł, za ulgowy 25 zł, za rodzinny 90 zł,
 3. W miesiące wakacyjne w lipcu i sierpniu bilet normalny kosztuje 40 zł, ulgowy 35 zł, a rodzinny 120 zł.
 • Warto pamiętać, że nie są realizowane bony turystyczne.

Bilet kupujesz w kasie lub biletomatach

Bilety można zakupić w dwóch miejscach. W kasie biletowej w jej godzinach otwarcia, lub w biletomatach, które są przed wejściem do ZOO. W kasie jest możliwa płatność gotówką i kartą płatniczą, a w biletomatach tylko i wyłącznie kartą. Warto zobaczyć na stronę gdańskiego ZOO, czy obowiązuje Cię bilet ulgowy. Są wypisane możliwości, kto może skorzystać z ulgi lub darmowego wejścia.

Karta Turysty

Ciekawą propozycją, której nie pamiętamy, żeby była podczas naszych odwiedzin, a teraz jest to Karta Turysty. Karta Turysty zakupiona przez Internet lub w miejscach podanych na stronie dotyczącej tej karty upoważnia do darmowego wejścia do ZOO. Posiadanie jej daje dużo możliwości na zwiedzanie obiektów w okolicy za darmo lub ze zniżką nawet 15% i 20%. My będąc jeszcze raz w Gdańsku zastanowimy się nad jej zakupem, bo z nią jeszcze mamy kilka atrakcji do zobaczenia.

ZOO Gdańsk

Czy Zoo Gdańsk jest zawsze otwarte?

Tak. Na stronie gdańskiego ZOO jest kilka razy umieszczona informacja, że jeśli zastanawiasz się, czy jest dziś otwarte, to odpowiedź brzmi: TAK! Gdańskie ZOO jest otwarte przez 365 dni, czyli cały rok. Nawet w święta i długie weekendy.

Godziny otwarcia ZOO Gdańsk – ZOO w Trójmieście

ZOO dostępne jest zawsze od godziny 9:00. W zależności od miesięcy godziny zamknięcia są zmienne. W letnie dni ZOO otwarte jest dłużej, a w zimie krócej. Trójmiasto i cała Polska może zwiedzać ZOO w Gdańsku przez cały rok.

Bilety możesz zakupić w kasie do ZOO Gdańsk:

 • w styczniu, lutym, listopadzie i grudniu w godzinach od 9:00 do 14:00, a przebywać i zwiedzać możesz do 15:00,
 • w marcu w dni tygodnia od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 do 14:00, a przebywać i zwiedzać możesz do 15:00,
 • w marcu w dni weekendowe i święta, w kwietniu w dni tygodnia od poniedziałku do piątku oraz w całym październiku w godzinach od 9:00 do 16:00, a przebywać i zwiedzać do 17:00,
 • w kwietniu w dni weekendowe i święta oraz w okresie od maja do końca września w godzinach 9:00 do 18:00, a przebywać i zwiedzać do 19:00.
ZOO Gdańsk

Ile zwiedza się ZOO w Gdańsku?

ZOO w Gdańsku jest bardzo atrakcyjne i duże. Mieści się na 125 hektarach. Jest największym ogrodem zoologicznym w Polsce. Spacery można zaplanować nawet od 2 do 4 godzin. Za dwa lata w 2024 roku ogród zoologiczny będzie świętował 70 lat istnienia!

Czy dużo osób odwiedza zoo?

Z danych prowadzonych przez Gdański Ogród Zoologiczny wynika, że z roku na rok liczba odwiedzających od kilku lat wzrasta. W 2021 roku ruch turystyczny przekroczył poziom pół miliona odwiedzających. W okresach poza sezonem oczywiście możemy spodziewać się mniejszego ruchu turystycznego, jednak w okresie wakacyjnym zwykle ruch wzrasta kilkukrotnie. Gdy my byliśmy w marcu, to nie było tłoczno, udało się zaparkować obok kasy biletowej.

Ile zwierząt jest w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym? Czy jest tam co obejrzeć z dzieckiem?

W ZOO będziesz mieć możliwość spotkać 156 gatunków zwierząt. Osobników, które zamieszkują teren ogrodu zoologicznego jest 771. To stan podany przez gdańskie ZOO na koniec 2021 roku. Zwierzęta są z różnych kontynentów na naszej Ziemi. Dla niektórych to dom przetrwania, ponieważ niektóre gatunki przetrwają dzięki zamieszkaniu właśnie w takim miejscu jak ogród zoologiczny.

ZOO Gdańsk
przewodnik

Kiedy i gdzie odbywają się pokazowe karmienia zwierząt w gdańskim ZOO?

Gdańskie ZOO jest otwarte przez 365 dni i w wybrane dni są organizowane spotkania z opiekunami i pokazowe karmienia zwierząt. Zwykle podczas karmień wiele osób dociera do wybranych miejsc o danej godzinie. W tym czasie można opiekunom zwierząt zadać pytania i oni chętnie odpowiadają. Podczas karmienia na przykład fok, zobaczysz również jak opiekunowie sprawdzają stan zdrowia tych zwierząt.

Godziny pokazowych karmień zwierząt w gdańskim ZOO

 • Pandki rude o godzinie 12:00 w każdy poniedziałek,
 • Surykatki szare o godzinie 9:30 w każdy wtorek,
 • Tygrysy amurskie o godzinie 10:00 w każdą środę,
 • Lwy angielskie o godzinie 10:00 w każdy czwartek,
 • Pingwiny Przylądkowe codziennie o godzinie 9:30 z wyjątkiem środy,
 • Szarytki morskie codziennie o godzinie 11:00 z wyjątkiem środy.
ZOO Gdańsk

Jak wygląda zwiedzanie ZOO Gdańsk?

Zwiedzanie ZOO Gdańsk jest bardzo proste, intuicyjne i przyjemne. Jesteśmy tutaj z dzieckiem, nie śpieszymy się, niech sobie ogląda zwierzęta. Podczas zwiedzania odpoczywamy na ławkach i posilamy się zabranym z noclegu jedzeniem do plecaka. Ale dla chętnych są strefy punktów gastronomicznych. Podczas zwiedzania na pewno je wyczujecie. Po drodze w kilku miejscach znajdują się zaplecza z toaletami. My na początku zaraz po zakupie biletów pobraliśmy sobie mapkę do zwiedzania ZOO Gdańsk, aby było nam łatwiej się poruszać. Jest to już kolejne ZOO, jakie odwiedzamy. Od razu przy wejściu pytamy o mapkę lub aplikację. To bardzo ułatwia zwiedzanie takich miejsc.

zwierzęta

Trasa zwiedzania gdańskiego ZOO

Nasze zwiedzanie było mniej więcej tak, jak jest zaproponowana trasa zwiedzania przez ZOO Gdańsk. Najpierw zobaczyliśmy małe zoo, gdzie są zwierzęta gospodarstwa domowego. Później przeszliśmy w strefę foki i pingwinów. Dalej widzimy słonie i antylopy. Idziemy w południową częścią ZOO do wilków grzywiastych, a także gepardów. Odwiedzamy również pawilon z ptakami i gadami, gdzie widzimy kolorowe ptactwo, jak również wiele odmian węży.

Podchodzimy do żyraf koroniastych i surykatek. Idziemy teraz w południowo-wschodnią część ZOO Gdańsk, czyli w kierunku parkingu. Przechodzimy obok budynku z jedzeniem Cafe ZOO i punktem WC. Tutaj spotykamy żyrafy, zebry, pelikany nad wodą, antylopy, lwy. Mieliśmy fantastyczną okazję zobaczyć jednego z bliska. Odpoczywał zaraz przy szybie w odległości kilkunastu centymetrów. Był spokojny i obserwował.

W ogrodzie zoologicznym znajdują się małe i duże zwierzęta

Wracamy na środek gdańskiego ZOO, gdzie znajdują się słonie, foki i pingwiny. Poszliśmy w kierunku rysi, serwali, a dalej do flamingów, które Maja uwielbia. Chyba przez ten ich charakterystyczny różowy kolor. Dalej zobaczyliśmy sowy śnieżne, pumy, kangury i strefę małp. Te zwierzątka również robią na nas ogromne wrażenie. Zwłaszcza że kiedyś widzieliśmy podczas odwiedzin, w którymś ZOO w Polsce malusieńką małpkę, którą opiekowała się jej mamusia. Był to widok bardzo uroczy.

Zawsze jak podchodzimy w strefę małpek to wypatrujemy tych małych przyjaciół. Dalej kierując się za proponowaną trasą idąc na północno-zachodnią część ogrodu zoologicznego w Gdańsku odwiedzamy łosie, a także wilki. W tej części znajduje się park linowy i park dinozaurów. Przechodząc na północno-wschodnią część ZOO widzimy ptaki drapieżne, a dalej wyczekiwane żubry i strefę tygrysów. Udając się w kierunku wyjścia zaglądamy za ogrodzenia do wielbłądów, bawołów i pand. W tej okolicy widzimy również wybiegi z alpakami. Na sam koniec podchodzimy do strefy ptaków wodnych.

zwierzęta

Ogród Matyldy w gdańskim ZOO, to spotkanie z rosnącymi jadalnymi roślinami

Strefa rosnących jadalnych roślin w Ogrodzie Matyldy, znajduje się na terenie ogrodu zoologicznego. Tutaj będziesz mieć możliwość wraz ze swoim dzieckiem zobaczyć rośliny, które rosną w specjalnych skrzyniach, ale również w szklarniach i tunelach foliowych. Ciekawostką na pewno będzie to, że nawet w oczku wodnym znajdziesz rośliny jadalne. Dla najmłodszych na pewno zabawą będzie poszukać żaby Heleny.

Toalety

Na terenie ZOO znajdują się również toalety. Jest ich dość dużo, bo aż 6. Cztery znajdują się w południowej części, a w środkowej i północnej kolejne dwie.

Fotobudki

Podczas odwiedzania gdańskiego ZOO robimy mnóstwo zdjęć, ale te zrobione w fotobudce są od razu w wydruku. Na terenie znajdują się dwa miejsca, gdzie możesz wykonać sobie zdjęcia na pamiątkę.

zwierzęta

Gastronomia w ZOO i własne jedzenie

Jeśli mamy pełne brzuszki, to lepiej nam się zwiedza. Warto mieć ze sobą przynajmniej wodę. My do plecaka zawsze wrzucamy właśnie wodę i coś do jedzenia. Przy dziecku uważamy, że to podstawa. Jeśli dziecko powie, że jest głodne i nóżki bolą, to nie ma dalszego zwiedzania, a jeśli jest to tylko jeszcze chwilowe. Zabranie ze sobą jedzonka i jego spożycie przedłuża dalsze zwiedzanie dla dziecka i dla dorosłego. Są ławki, gdzie można odpocząć i coś przekąsić. W gdańskim ZOO są punkty z gastronomią i można zakupić coś z propozycji menu.

Sklepik z pamiątkami

Jeśli przychodzisz tutaj z dzieckiem, to zrozumiałe jest, że chcesz nabyć jakąś pamiątkę po takiej wizycie. Możliwe, że właśnie tu zakupisz jej/jego ulubioną zabawkę, którą pokocha do końca życia. Wiszą tutaj pluszowe węże, uśmiechają się miłe kotki i tygrysy, ale także wypatruje jakiegoś opiekuna żyrafa z długą szyją. Przy budce z pamiątkami można nabyć również magnes pamiątkowy.

zwierzęta

Informacje podstawowe o Oliwskim ZOO Gdańsk

 • ZOO Gdańsk znajduje się w dzielnicy Oliwa,
 • Adres: ulica Karwieńska 3,
 • Strona internetowa zoo.gda.pl – tutaj,
 • Zoo Gdańsk otwarte jest codziennie, nawet w dni świąteczne i długie weekendy, 
 • Gdy rozpoczynasz zwiedzanie to pierwszym krokiem proponujemy pobrać mapę ZOO,
 • Przy bramie wejściowej są specjalne szafki, w których możesz zostawić swój bagaż i na lekko zwiedzać ZOO Gdańsk. Opłatą jest dwuzłotowa moneta. Otrzymujesz kluczyk, który należy pilnować,
 • W gdańskim ZOO możesz zobaczyć „Ogród Matyldy”, czyli ogród gdzie rosną rośliny jadalne. Ciekawostką jest to, że zobaczysz jadalne rośliny wodne,
 • W ZOO Gdańsk jest sklepik z pamiątkami, gdzie kupisz maskotki i inne zabawki związane ze zwierzętami ZOO,
 • Na terenie ogrodu zoologicznego znajduje się małe ZOO. Tutaj twoje dziecko będzie mogło się przytulić do żywego zwierzęcia. To nie będą na pewno lwy i krokodyle!
 • Będziesz mógł dzięki dwóm fotobudkom zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie,
 • Na terenie ZOO Gdańsk znajdują się punkty gastronomiczne, aby móc posilić się podczas zwiedzania,
 • Dojazd do ZOO Gdańsk jest możliwa samochodem i znajdują się tutaj miejsca parkingowe. Można dojechać także autobusami, rowerem, Szybką Koleją Miejską, a także przyjść spacerkiem,
 • ZOO Gdańsk respektuje Kartę Turysty, Gdańską Kartę Dużej Rodziny oraz Kartę Mieszkańca Gdańska,
 • Cennik biletów jest uzależniony od miesiąca, w jakim tutaj będziesz. Poza sezonem oszczędzisz kilka złotych w swoim portfelu, a w sezonie zapłacisz nieco więcej,
 • Miejsce to nie realizuje bonów turystycznych,
 • Dzieci do lat trzech mają bezpłatne wejście, 
 • Bilet rodzinny może zakupić rodzina co najmniej 2 + 2, ale obowiązuje dla 5 osób,
 • Jest możliwość zakupienia biletu rocznego,
 • Jest możliwość pobrania faktury,
 • W ZOO można zobaczyć pokazowe karmienia zwierząt, a także uczestniczyć w spotkaniach z opiekunami tych zwierząt. Można zadawać pytania,
 • Odwiedzając ZOO Gdańsk poznasz liczne gatunki zwierząt, a zobaczysz blisko 800 osobników ze wszystkich kontynentów Ziemi,
 • Jedna z głównych atrakcji Trójmiasta!
 • Gdańskie ZOO to dom dla wymarłych gatunków, dzięki takim placówkom zagrożone gatunki mogą przetrwać.
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.