Platforma widokowa na trasie z Chełmska Śląskiego do Łącznej

Niedawno, gdy wracaliśmy z Chełmska Śląskiego w kierunku Łącznej, to z prawej strony natrafiliśmy na drewnianą platformę widokową, z której rozpościerał się wspaniały widok. Zauroczyliśmy się tymi sudeckimi krajobrazami, dlatego wysiedliśmy z samochodu, żeby przez chwilę podziwiać te cudowne krajobrazy. To miejsce znajduje się pod Strażniczym Narożem 649 m n.p.m. przy granicy z Czechami. Chwilę wcześniej w Chełmsku Śląskim oglądaliśmy Domy Tkaczy.

Jak dojechać na punkt widokowy?

Z Chełmska Śląskiego musisz jechać na wschód, czyli minąć Domy Tkaczy i jechać cały czas za główną drogą. Przebiega tamtędy również turystyczny szlak żółty z Marciszowa do Łącznej. Na pewno tego punktu widokowego nie ominiesz, ponieważ od razu rzuca się w oczy. Przy drewnianej platformie widokowej możesz zatrzymać samochód.

  • Współrzędne parkingu: 50.6619, 16.0974.

Szlak żółty Marciszów – Łączna

Dopiero teraz podczas pisania tego tekstu, sprawdziłem co to za szlak tamtędy przebiega. Według mapy to trasa prowadząca z Marciszowa do Łącznej. Cały szlak żółty mierzy 58 kilometrów i przebiega przez Rudawy Janowickie, Kamienną Górę i Krzeszów. Można sobie zrobić wycieczkę z plecakiem na 2-3 dni. Poniżej mapa tego szlaku.

Powyżej platformy widokowej znajduje się szczyt Róg mierzący 715 m n.p.m. Zaliczany jest do Diademu Polskich Gór i Zaworów w Górach Stołowych. Możesz na niego dojść z Przełęczy Strażnicze Naroże. Warto tam się wdrapać (chociaż nie jest trudno), ponieważ stamtąd również można obejrzeć ciekawe widoczki.

Co widać z punktu widokowego nad Chełmskiem Śląskim?

Punkt widokowy jest bardzo niepozorny, jednak krajobrazy jak najbardziej możemy pochwalić. Widać najwyższy szczyt Karkonoszy, czyli Śnieżkę. A co jeszcze można zobaczyć?

  • Královecký Špičák, Krucza Skała, Owcza Góra, Szeroka w Górach Kamiennych,
  • Łysocina, Studniční hora, Czarna Góra, Skalny Stół w Karkonoszach,
  • Rudnik, Skalnik, Bobrzak, Wielka Kopa w Rudawach Janowickich,
  • Zadzierna w Bramie Lubawskiej,
  • Turzec, Lubrza w Górach Kaczawskich.
przewodnik

Co warto zobaczyć w okolicy?

Jeśli zobaczysz już widoki, to warto poznać atrakcje okolicy. Polecamy pojechać i obejrzeć:

Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.