Gomólnik Mały – platforma widokowa. Jak dojść? Gdzie zaparkować?

Gomólnik Mały (Gomulnik Mały) to szczyt w Górach Kamiennych, na którym znajduje się platforma widokowa. Jak najlepiej dotrzeć na miejsce? Gdzie znaleźć parking? Zobacz mapę trasy do tarasu widokowego. To miejsce do niedawna było znane tylko dla górskich koneserów. Od teraz pojawiać się tam będzie coraz więcej turystów. W pobliżu znajdują się ruiny zamku Rogowiec oraz formacja skalna – Skalna Brama.

Gomólnik Mały - platforma widokowa. Jak dojść? Gdzie zaparkować?
fot. Dariusz Gdesz

Jak dojechać do platformy widokowej na Gomólniku Małym?

Platforma widokowa znajduje się 18 kilometrów od Wałbrzycha i 84 kilometry od Wrocławia. Dojazd na miejsce nie stanowi większego problemu. Trzeba kierować się na Głuszycę, a później na Grzmiącą.

Parking blisko platformy widokowej

Parking (a właściwie miejsce, aby zatrzymać samochód) do platformy widokowej znajduje się przy ulicy Wiejskiej w Grzmiącej. Musisz dojechać na koniec drogi. Poniżej współrzędne.

  • Współrzędne parkingu: 50.6913, 16.3232.

Jak dojść na Gomólnik Mały? Mapa trasy i podstawowe informacje

Wejście na Gomólnik Mały zajmuje około 40 minut. Do przejścia jest 1,4 km. Trasa biegnie łąką, a następnie lasem. Najpierw zdobywa się szczyt mierzący 809 m n.p.m., a następnie dochodzi się do tarasu widokowego. Już po drodze będzie można sporo zobaczyć. Szlak nie jest trudny, więc spokojnie można wybrać się tam nawet z dziećmi.

Z parkingu musisz iść dalej prosto, a później na rozwidleniu wybrać drogę w lewo i wejść na łąkę. Po 600 metrach będzie większe rozwidlenie i pojawi się szeroka droga. Tam idziesz w lewo pod górę i gdy wejdziesz do lasu to skręcisz znowu w lewo. Po kilkunastu minutach dotrzesz do celu. Najpierw zdobędziesz szczyt, a później dotrzesz na punkt widokowy i do skał.

Co widać z punktu widokowego?

Z Gomulnika Małego możesz zobaczyć np. Ślężę w Masywie Ślęży, Włodarz i Wielką Sowę w Górach Sowich, Biskupią Kopę w Górach Opawskich, Czarną Górę i Śnieżnik w Masywie Śnieżnika, Jagodną w Górach Bystrzyckich czy Orlicę w Górach Orlickich.

Gomólnik Mały - platforma widokowa. Jak dojść? Gdzie zaparkować?
fot. Dariusz Gdesz
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.