Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju – miejsce dla dzieci, ale chyba głównie dla dorosłych

Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju to wyjątkowe miejsce, które zajmuje się kolekcjonowaniem zabawek. Zbiory składają się z przedmiotów pamiętających czasy starożytne oraz eksponaty współczesnych, które dzieci używają na co dzień. Kolekcja zabawek licząca ponad pięć tysięcy eksponatów istnieje od 2002 roku i z roku na rok staje się coraz większa, obszerniejsza oraz popularniejsza. Każdego roku Muzeum Zabawek odwiedza kilka tysięcy osób. Można w nim podziwiać zabawki: lalki, klocki, autka, zabawki PRL-u, dawne gry, żołnierzyki czy pociągi. Zresztą musisz się tam wybrać i sam zobaczyć.

przewodnik

Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju – niezwykła atrakcja turystyczna dla dzieci i dorosłych

Zabawka istnieje odkąd na ziemi pojawił się człowiek, dlatego warto przyjrzeć się jej bliżej i poznać jej historię. Zabawki to niedoceniane przedmioty, które po wyeksploatowaniu trafiają na dno kufra jako przedmiot zużyty. Ludzie pracujący z wielką pasją w Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju, kufry te otwierają na nowo a odnowione wystawiają do oglądania dla turystów a niekiedy nawet i zabawy. Ekspozycja przeznaczona jest zarówno dla dzieci jak i dla osób dorosłych. Bardziej bym powiedział, że nawet prędzej dla osób dorosłych. 😉

Na ponad 400 metrach kwadratowych, w 12 salach ekspozycyjnych znajdują się gabloty wypełnione po brzegi eksponatami. Muzeum zwiedzać można w grupach lub indywidualnie, warto jednak w grupie skorzystać z usługi profesjonalnego przewodnika, który opowie o zabawkach.

Muzeum chętnie dzieli się swoimi zbiorami a dzięki hojności darczyńców z całego świata, zaistniała możliwość stworzenia wystaw objazdowych. Do najpopularniejszych z nich należy ekspozycja pt. Zabawki PRL-u. Jest to kolekcja zabawek pamiętających lata 80., która wraz z kustoszem odwiedza Muzea w Polsce oraz Europie.

Wizyta w zabawkowym muzeum w Kudowie-Zdroju – zwiedzanie z dzieckiem

Pracownicy Muzeum Kudowskiego często widzą łezkę w oku starszej osoby, która widzi projektor na klisze lub blaszane autko na pedały. Tego typu przedmioty przywracają wspomnienia oraz to, co było najlepsze. Wystawa to również dowód na to, że większość zabawek nie potrzebuje baterii by była ona użyteczna i mówiąc kolokwialnie fajna. Na miejscu znajduje się także klasa sprzed 50 lat.

 • Czas zwiedzania Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju to 60 minut.
 • Godziny otwarcia:
  • maj – sierpień od 9 do 18,
  • wrzesień od 10 do 18,
  • październik – kwiecień od 10 do 17.
 • Ceny biletów:
  • Bilet normalny – 25 złotych,
  • Bilet ulgowy – 20 złotych,
  • Dzieci do 4 lat wchodzą za darmo.
 • Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju.

Mieliśmy przyjemność, że gospodarze nas znali i mogliśmy spokojnie porozmawiać o samym muzeum, wystawach i dalszych perspektywach rozwoju obiektu. Było to bardzo miłe spotkanie.

Atrakcje turystyczne w okolicy Muzeum Zabawek do 50 kilometrów:

Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.