Antałówka – punkt widokowy na Tatry w centrum Zakopanego

Antałówka to punkt widokowy w centrum Zakopanego, z którego rozciągają się wspaniałe widoki na Tatry. Warto się tam wybrać na krótki spacer, ale także, żeby posiedzieć w pięknym miejscu i poczuć klimat wspaniałego Podhala. Jak w ogóle tam trafiliśmy? Okazało się, że byliśmy na wyjeździe w Tatrach i szukaliśmy ciekawego miejsca na sesję ślubną z naszą Parą Młodą.

Wzięliśmy mapę i od razu rzuciła nam się w oczy Antałówka i Bachledzki Wierch 902 m n.p.m. Poszukaliśmy o tym miejscu więcej informacji i faktycznie, do zdjęć ślubnych nadawało się idealnie.

Zobacz także na naszym blogu:

Antałówka

Jak dojechać i dojść na punkt widokowy na Antałówce?

Punkt widokowy znajduje się jakieś 30 minut pieszego spaceru z Krupówek. Kto chce podjechać bardzo blisko, to najlepiej dojechać pod kościół NMP Matki Zbawiciela na Antałówce lub pod cmentarz na Pardałówce.

  • Wariant 1 od kościoła: krótki i po prostym. Łatwy dojazd wózkiem lub na rowerze. Współrzędne parkingu: 49.2954, 19.9773. Niemalże cała trasa to punkt widokowy. Do najlepszego miejsca dochodzi się po 10 minutach.
  • Wariant 2 od cmentarza: krótki i pod górę. Ścieżka cały czas delikatnie pod górę z widokami na Tatry. Współrzędne parkingu: 49.3006, 19.9847. Dojście zajmuje jakieś 10-15 minut.

Powyższe warianty są najkrótsze, ale można także wyznaczyć sobie dłuższy spacer z różnych stron. To już najlepiej planować z mapą, według własnych możliwości.

Antałówka

Żółty szlak na Bachledzki Wierch 902 m n.p.m.

Punkt widokowy najczęściej nazywany jest Antałówką lub Bachledzkim Wierchem. Tak też można zobaczyć na Google Maps. Faktycznie Bachledzki Wierch znajduje się bardziej na północny-zachód, kilka minut poza szlakiem turystycznym. Natomiast Antałówka mierzy 937 m n.p.m. (w kierunku południowym) i jest rozpoznawalna dzięki wysokiemu przekaźnikowi.

Widokowy szlak żółty rozpoczyna się przy ulicy Jagiellońskiej (Zakopane, pod Antałówką) i prowadzi przez punkt widokowy na Antałówce do Poronina, a dalej na Gubałówkę.

Antałówka

Co można zobaczyć z punktu widokowego?

Z punktu widokowego dobrze widać Gorce – Turbacz i Lubań, natomiast wszyscy docierają tam, aby zobaczyć Tatry. Co w tym paśmie można zobaczyć? Z tych bardziej znanych to: Lodowy Szczyt, Kasprowy Wierch, Świnica, Giewont, Goryczkowa Czuba, Kościelec, Zawrat czy Wielki Kopieniec.

zakopane punkt widokowy
zakopane punkt widokowy
przewodnik
zakopane punkt widokowy
zakopane punkt widokowy
zakopane punkt widokowy
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.