Trojak – platforma widokowa. Najkrótszy szlak z Lądka-Zdroju

W Lądku-Zdroju na szczycie Trojak zbudowano nową platformę widokową, która wśród wielu wzbudza kontrowersje. Trojak mierzy 766 m n.p.m. i znajduje się w Górach Złotych. Dotarliśmy tam kiedyś, robiąc przyjemny szlak przez skałki oraz Zamek Karpień. W tym roku góra stała się bardzo popularna za sprawą nowego punktu widokowego. Chociaż trzeba powiedzieć, że do tej pory też można było obejrzeć stamtąd ciekawe widoki.

  • Najkrótszy szlak prowadzi z Lądka-Zdroju,
  • Trasa mierzy 1,8 km,
  • Na miejsce dojdziesz w ciągu 55 minut,
  • Spokojnie dojdziesz tam z dzieckiem.
Trojak - platforma widokowa. Najkrótszy szlak z Lądka-Zdroju
fot. Kurort Lądek-Zdrój

Jak dojść na Trojak? Najkrótszy szlak z Lądka-Zdroju

Najkrótszy szlak na Trojak prowadzi z Lądka-Zdroju i taką właśnie trasę Ci polecamy. Samochód najlepiej zatrzymać poza centrum miasta przy ulicy Leśnej za popularnym Hotelem Trojan. Tam przy lesie jest sporo miejsca na pozostawienie auta.

  • Współrzędne parkingu przy szlaku na Trojak: 50.3393, 16.8935.

Trasa nie jest ani długa, ani trudna. Z parkingu do nowej platformy widokowej na Trojaku dojdziesz w ciągu 55 minut. Do przejścia za szlakiem niebieskim jest 1,8 km. Na trasie jest 260 metrów podejścia, więc od początku na szczyt będzie pod górę. Na szlaku spotkasz na pewno wielu kuracjuszy, ponieważ to najpopularniejsza góra w Lądku-Zdroju. Jeśli planujesz tam wschód lub zachód słońca, to wybierz ten drugi. O wschodzie słońce będzie za plecami i za lasem.

Trojak - platforma widokowa. Najkrótszy szlak z Lądka-Zdroju
Dawniej było tak

Mapa szlaku do platformy widokowej w Lądku-Zdroju

Poniżej na mapie możesz sprawdzić przebieg szlaku turystycznego do platformy widokowej na Trojaku. Najlepiej wcześniej wybrać się to Informacji Turystycznej w mieście i zabrać bezpłatne materiały o atrakcjach okolicy, a przede wszystkim mapy z propozycjami wycieczek. Wtedy będziesz mógł przedłużyć wycieczkę i zrobić jakąś ciekawą pętlę.

Co widać z platformy widokowej na Trojaku?

Nowa platforma widokowa wygląda na pewno efektownie, ale czy na pewno pasuje do górskiego krajobrazu? Na to pytanie każdy powinien sobie odpowiedzieć sam. W górach coraz więcej powstaje takich punktów obserwacyjnych. Oficjalne otwarcie odbędzie się 10 grudnia 2022 roku. Na pewno nowa platforma widokowa będzie sporą atrakcją miasta.

Z Trojaka można zobaczyć:

Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.