Dąbrowska Góra – najwyższy szczyt Pogórza Rożnowskiego. Wschód słońca i piękne kolory

Dąbrowska Góra to najwyższy szczyt Pogórza Rożnowskiego i jeden z najlepszych punktów widokowych w okolicy Nowego Sącza. Mierzy 583 m n.p.m. i po części jest wzniesieniem bezleśnym z licznymi zabudowaniami. Na samej górze znajduje się piękny punkt widokowy na: Tatry, Jezioro Rożnowskie, Beskid Niski, Beskid Sądecki i Beskid Wyspowy. Co ciekawe, można tam dojechać samochodem, ponieważ aż na sam szczyt prowadzi droga betonowa.

MYNASZLAKU NIEZNANE MIEJSCA

Niemal codziennie mijaliśmy tę górę, gdy jeździliśmy do szkoły w Nowym Sączu. Ona znajduje się także między naszym domem a domem rodzinnym Angeliki, więc jeździmy tamtędy przez Ubiad. Najlepiej wybrać się tam o wschodzie słońca, ponieważ wtedy jest najpiękniej. Polecamy Ci jeszcze zobaczyć atrakcje w okolicy: Nowy Sącz, Jezioro Rożnowskie i Białowodzką Górę.

Dąbrowska Góra Tatry
Wola Kurowska
Wola Kurowska Ubiad

Jak dojechać na Dąbrowską Górę?

Dojazd z Nowego Sącza na Dąbrowską Górę zajmuje 15 minut. Musisz jechać drogą numer 75 na Kraków i w Wielogłowach za firmą Wiśniowski i sklepem Żabka skręcić w prawo na Klimkówkę. Teraz najlepiej jak wyjedziesz na samą górę i skręcisz w lewo na stadion w Ubiadzie. Można drogę jeszcze skrócić, jednak wtedy ominiesz widoki. Musisz przejechać obok stadionu w Ubiadzie i na skrzyżowaniu jechać cały czas prosto aż do końca. Nie ma tam żadnego parkingu, jednak możesz na chwilę zostawić samochód przy krzyżu. Współrzędne: 49.6926, 20.6923.

Dąbrowska Góra dojazd
przewodnik
Dąbrowska Góra wschód słońca

Bierzemy udział w Mistrzostwach Vlogerów i Blogerów. Oddaj na nas swój głos - My Na Szlaku.

Twój głos może przybliżyć nas do wygranej w tych mistrzostwach. TUTAJ MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ

1. Wystarczy podać adres e-mail

2. Następnie potwierdzić swój głos w wiadomości e-mail (może znaleźć się w spamie)

3. Głosować można codziennie co 24 godziny do 9 czerwca

4. Głosowanie jest darmowe

Dziękujemy!

MYNASZLAKU FILM
Wschód słońca na Dąbrowskiej Górze

Dąbrowska Góra na Pogórzu Rożnowskim – szlak turystyczny i mapa trasy

Jeśli chcesz zrobić sobie wycieczkę, to możesz wejść na Dąbrowską Górę znakowanym szlakiem turystycznym, a właściwie zieloną ścieżką. Została wytyczona przez PTT z Nowego Sącza. Masz dwie możliwości:

  1. Ścieżka zielona od stadionu w Ubiadzie. Ogólnie ścieżka rozpoczyna się o wiele wcześniej, jednak przy stadionie kiedyś się zatrzymywaliśmy. Współrzędne: 49.6856, 20.7224. Trasa prowadzi cały czas po betonowej drodze. Jest to bardziej widokowa wersja. To ta droga, którą można jechać samochodem na szczyt. Trasa mierzy 2,5 km – czas przejścia to około 40 minut.
  2. Ścieżka zielona z Dąbrowy. Też mierzy około 2,5 km, a czas jej przejścia to 60 minut, ponieważ jest więcej podejść. Z tym że jest tam problem z parkingiem. Też sporo czasu się idzie po asfalcie. Jedyne wyjście to zostawienie samochodu przy sklepie – trzeba pytać o pozwolenie. Chyba wariant 1 będzie lepszy.
Dąbrowska Góra mapa

Co widać z Dąbrowskiej Góry?

Tak jak pisałem, Dąbrowska Góra to jeden z najpiękniejszych punktów widokowych na Pogórzu Rożnowskim oraz w okolicy Nowego Sącza. Zobacz sam, jak to wygląda.

Tatry widoki
Tatry z Dąbrowskiej Góry
Dąbrowska Góra Jezioro Rożnowskie
Dąbrowska Góra - Jezioro Rożnowskie
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.